Все більше українців вважають, що Захід "втомився" і хоче поступок для Росії / фото УНІАН, Янош Немеш

До 44% зросла кількість тих, хто вважає, що Захід втомлюється від України, його підтримка слабка і хоче, від нашої держави поступок Росії.

Такі дані опитування, проведеного в лютому поточного року Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС). Водночас більшість – 49% вважають, що Захід продовжує в міру можливостей серйозно допомагати Україні й хоче, щоб війна завершилася на прийнятних для України умовах.

Разом з тим, 7% опитаних не змогли відповісти на це питання.

Відео дня

При цьому зазначається, що наприкінці 2022 року лише 15% українців вважали, що Захід втомився, а у жовтня 2023 року - 30%.  "Наразі ще все-таки більше тих, хто вірить, що Захід продовжує в міру можливостей підтримувати Україну – 49%, проте цей показник знизився з 76% наприкінці 2022 року", - зазначають у КМІС.

44% українців вважають, що Захід втомлюється від України / фото скріншот опитування КМІС

Наприкінці 2022 року лише 15% українців вважали, що Захід утомлюється від України, його підтримка слабка і що Захід хотів би від України поступок Росії. Уже через рік, на початку жовтня 2023 року, частка українців, які в це вірять, досягла 30%, а в лютому 2024 року (тобто зараз) – 44%.

У всіх регіонах значно зросла частка тих, хто відчуває, що Захід втомлюється і його підтримка слабка. В регіонах, які найближчі до зони бойових дій –  уже більше тих, хто вважає, що Захід утомлюється від України і хоче тиснути для поступок. Зокрема, на Півдні 51% вважає, що західні партнери втомилися від підтримки України, а 41% - так не вважає, на Сході – відповідно це співвідношення 48 до 44. Водночас на заході України 40% бачать цю втому, а 56% - ні, а в центрі держави ці показники відповідно 40 до 50.

У КМІС зазначають, що поширення наративу про "втому Заходу" є небезпечним, оскільки підриває віру у перемогу і насправді суперечить активній підтримці України рядом країн Заходу. Утім, в умовах, коли Росія нарощує своє виробництво і отримує допомогу інших тоталітарних режимів, нинішньої підтримки недостатньо. Крім того, допомога Заходу не завжди надходить вчасно.

Упродовж 17-23 лютого 2024 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки "Омнібус" методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Опитано 1052 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України, а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Підтримка Заходу слабшає - про це у грудні казали ЗМІ

У матеріалі Bloomberg наприкінці грудня 2023 року зазначалося, що Збройним силам України стає все важче досягати успіхів у її війні з Росією, при цьому підтримка з боку західних партнерів слабшає

Зазначалося, що майже два роки тому вторгнення Володимира Путіна в Україну об’єднало європейські країни, відродило "трансатлантичний альянс" і сформувало дух рідкісної двопартійності у Вашингтоні. Тепер "ця тенденція руйнується".

ЗМІ писали, що адміністрація президента Джо Байдена та Європейський Союз намагаються надати допомогу для військових і бюджету України, причому навіть деякі з найзапекліших прихильників країни висловлюють сумніви щодо її перспектив на полі бою та закликають до переговорів про припинення війни 

В матеріалі йшлося про те, що це розчарування є помилковим, адже "ігнорує" величезні жертви, на які пішов український народ, щоб захистити свою свободу та відбити російську агресію, і недооцінює здатність української армії відновити перевагу, якщо матиме достатньо зброї.

На думку авторів, у найближчі місяці союзники мають надати Києву нові боєприпаси, ракети великої дальності, системи протиповітряної оборони, безпілотники і винищувачі, адже "без постійного потоку західної зброї Україна не зможе утримати територію, яку вона контролює, не кажучи вже про те, щоб захопити більше".

Вас також можуть зацікавити новини: