П'ятниця,
28 жовтня 2016

Наші спільноти

НАТО збільшить підтримку України та Грузії - підсумкова декларація саміту

Лідери держав та урядів країн-членів НАТО заявляють про намір збільшити підтримку України та Грузії.

УНИАН
Союзники висловились за поглиблення співпраці НАТО з партнерами у регіонах Чорного та Балтійського морів та на Західних Балканах / УНІАН

Як передає власний кореспондент УНІАН, про це йдеться у підсумковій декларації саміту НАТО, ухваленій за результатами засідання Північноатлантичної ради на вищому рівні (саміті), яке пройшло у Варшаві 8-9 липня.

"Ми віримо у цілісну, вільну та мирну Європу. НАТО надасть більше підтримки Україні та Грузії та буде продовжувати допомагати Молдові", - йдеться в документі.

Порошенко створив новий орган для координації вступу України в НАТО

Також союзники висловились за поглиблення співпраці НАТО з партнерами у регіонах Чорного та Балтійського морів та на Західних Балканах.

Окремо союзники висловилися щодо політики відкритих дверей. "Ми залишаємося відданими політиці відкритих дверей НАТО, яка посилила Альянс та зробила свій внесок в євроатлантичного безпеку. Ми з нетерпінням очікуємо, коли ми будемо вітати нашого нового члена, Чорногорію, у нашій спільноті цінностей", - наголошується в декларації.

В документі також вказано, що НАТО не є загрозою для будь-якої країни. "В цьому дусі ми залишаємося готовими для змістовного діалогу з Росією", - наголосили лідери НАТО.

Метою діалогу з Росією вони відзначили інформування щодо позиції Альянсу і, "як перший пріоритет", мінімалізацію ризиків військових нещасних випадків.

ЄС та НАТО підписали декларацію про поглиблення стратегічного партнерства

Лідери НАТО наголосили, що будуть продовжувати шукати конструктивних відносин з Росією, "коли дії Росії зроблять це можливим".

В декларації також йдеться про безпеку в сусідніх країнах. "Якщо наше сусідство більш стабільне, ми більше у безпеці", - наголошується в документі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів

Новини політики

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку