У Софії Київській відкрилася виставка бронзи з колекції Людовіка XIV

08:26, 13 вересня 2008
Різне
1236 0

Уперше за межами Франції

З 12 вересня до 13 грудня цього року в Будинку митрополита Національного заповідника “Софія Київська” триватиме виставка бронзових скульптур з колекції Людовіка XIV “Аполлон у кузні Вулкана”.

Як повідомили УНІАН у прес-службі благодійного фонду Ріната АХМЕТОВА «Розвиток України», виставка організована фондом, Національним заповідником «Софія Київська» і музеєм Лувр за співпраці з Посольством Франції в Україні.

До Києва з Лувру привезено 17 скульптурних композицій, які органічно вписуються в інтер`єри щойно відреставрованих залів Будинку митрополита. При цьому у прес-службі зазначають, що скульптури з колекції Людовіка XIV, відомого також як Король-Сонце, уперше будуть показані за межами Франції. Виставку створено за ексклюзивним проектом музею Лувр, її буде презентовано у Києві спеціально з нагоди завершення реставрації пам’ятки XVIII ст. Будинку митрополита в «Софії Київській».

Проект, загальна вартість якого становить понад 30 млн. грн., передбачав не лише зовнішню реставрацію будівлі, а й повне відновлення пам’ятки та її адаптацію до сучасного життя. Зокрема, сучасні виставкові зали були обладнані при дбайливому збереженні або відновленні історичних компонентів будинку.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter