Учені остаточно визнали падіння гігантського астероїда причиною вимирання динозаврів 65 млн. років тому. Вони відкинули альтернативну теорію пояснення цієї події, згідно з якою причиною його стали щонайпотужніші виверження гігантських вулканів, які тривали 1,5 млн. років.

Як повідомляє NEWSru, такого висновку дійшла група в складі 41 вченого з країн Європи, Канади, Мексики, США і Японії, які підбили підсумки накопичених за останні 20 років даних. Результати їхнього дослідження опубліковані в міжнародному журналі Science.

Сліди падіння на землю астероїда діаметром у 15 кілометрів були знайдені на території Мексики. Ця подія приблизно співпадає за часом з датою катастрофічної події, що поклала край 160 млн. років панування на планеті динозаврів.

Приблизно в той же самий час на території, яка згодом стала Декканським нагір`ям в Індії, сталася нескінченна серія вивержень вулканів. І падіння метеорита, і виверження могли викликати затемнення атмосфери, похолодання і загибель безлічі видів живих істот.

Проте вивчення стародавніх підземних відкладень показало, що масова загибель тварин і рослин наприкінці крейдяного періоду 65,5 млн. років назад носила стрімкий характер і не була розтягнута в часі.

На думку дослідників, це свідчить про те, що причиною став астероїд, а не вулкани. До моменту загибелі динозаврів вони вивергалися вже півмільйона років, проте істотного впливу на світову флору і фауну це не мало.

Енергія удару астероїда об Землю в мільярд разів перевищувала енергію вибуху атомної бомби над Хіросімою.

Це катастрофічна подія відкрила дорогу пануванню на планеті ссавців, до числа яких відноситься людина.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram