Учені виявили користь від кави для організму / ua.depositphotos.com

Вчені виявили несподіваний позитивний ефект від щоденного вживання кави - виявляється, корисні властивості цього напою можуть зменшити ризик смерті, пов'язаний з тривалим сидінням. Як пише ScienceAlert, дослідження, проведене серед більш ніж 10 000 жителів США, показало, що вживання кави практично зводить нанівець зв'язок між малорухливим способом життя, смертністю від серцево-судинних захворювань і смертністю від усіх причин.

"Порівняно з тими, хто не п'є кави і багато сидить, у любителів кави, які ведуть сидячий спосіб життя, у 1,58 раза менше шансів померти від усіх причин через 13 років", - ідеться в статті.

Так, з усіх 10 639 учасників, що розглядалися в поточному дослідженні, ті, хто сидів більше восьми годин на день, мали підвищений ризик смерті від усіх причин і від серцево-судинних захворювань порівняно з тими, хто сидів менше чотирьох годин на день.

Відео дня

Це підтверджує результати попередніх досліджень, але цікава деталь, яку раніше не виявило жодне дослідження, полягає в тому, що шкода сидячої роботи існувала "тільки серед дорослих, які не вживали кави".

В учасників із сидячим способом життя, які пили каву, ризик смерті від серцево-судинних захворювань знижувався незалежно від кількості щоденно випитих чашок.

Ба більше, ті, хто пив багато кави (понад дві з половиною чашки на день), також мали нижчий ризик смертності від усіх причин, порівнюючи з людьми, які не п'ють кави, але водночас сидять щонайменше шість годин.

Результати дослідження не можуть пояснити, чому кава має такий потенційно захисний ефект проти супутньої шкоди сидячої роботи, але попередні дослідження з величезними масивами даних уже пов'язували вживання кави з довшим і здоровішим життям загалом.

Було встановлено, що вміст кофеїну в крові знижує ризик розвитку діабету другого типу та серцево-судинних захворювань. Навіть кава без кофеїну багата на антиоксиданти, які можуть сприяти прискоренню метаболізму та зменшенню запалення. Певні сполуки в чашці кави можуть також захищати мозок від дегенеративних захворювань, таких як хвороба Паркінсона.

Раніше вчені розповіли, який саме напій - чай чи каву - корисніше пити вранці.

Вас також можуть зацікавити новини: