В Японії вперше після аварії на "Фукусімі-1" почали завантаження палива в реактор АЕС

11:20, 07 липня 2015
Ядерні відходи
202 0

Роботи із завантаження 157 паливних стрижнів будуть вестися цілодобово і завершаться 10 липня.

REUTERS

На першому реакторі японської АЕС "Сєндай", розташованій у префектурі Кагосіма (острів Кюсю), 7 липня розпочалися роботи із завантаження ядерного палива.

Про це повідомив ТАСС з посиланням на компанію-оператора Kushu Electric Power.

Ця станція має стати першою АЕС в Японії, яка відновила роботу після аварії на "Фукусімі-1".

Всього в реактор планується завантажити 157 паливних стрижнів. Завантаження буде проводитися цілодобово і завершиться 10 липня. Після цього на енергоблоці пройдуть додаткові заходи з перевірки безпеки.

Kushu Electric Power планує перезапустити реактор 10 серпня поточного року, а 13 серпня вироблена в ньому енергія вже має надійти до електромережі.

У другій половині жовтня поточного року також очікується відновлення роботи другого реактора АЕС "Сєндай". Його перезапуск спочатку планувався на вересень, проте був відкладений через додаткові перевірки.

Читайте такожВилучення розплавленого ядерного палива з реакторів "Фукусіми-1" може бути відкладено на 2-3 роки

Як повідомляв УНІАН, аварія на АЕС "Фукусіма-1" сталася навесні 2011 року після того, як потужне цунамі, що обрушилося на станцію, вивело з ладу системи живлення і охолодження трьох реакторів.

Це призвело до розплавлення ядерного палива, яке знаходилося в них, вибухів водню, викидів значної кількості радіоактивних речовин і забруднення прилеглих районів.

Незабаром після інциденту на АЕС близько 14,7 тис. жителів префектури Фукусіма подали колективну заяву з вимогою покарати екс-прем'єра, чиновників і менеджерів компанії-оператора АЕС.

Їх звинувачували у злочинній недбалості, в недостатній підготовці АЕС "Фукусіма-1" до потужного землетрусу та цунамі. На думку жителів префектури, саме це призвело до радіоактивного зараження великої території, евакуації населення, великого матеріального збитку та смерті потерпілих.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter