Розлив невідомої хімічної речовини не загрожує життю та здоров’ю мешканців Шостки - ДСНС

15:55, 02 травня 2015
Зменшення викидів
468 0

У місті Шостка Сумської області загрози для життя та здоров’я громадян внаслідок розливу невідомої хімічної речовини немає.

joinfo.ua

Про це УНІАН повідомили сьогодні у прес-службі управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області.

Згідно із повідомленням, у відповідності до протоколу заміру атмосферного повітря хімічною лабораторією Міжрегіонального центру швидкого реагування (м. Ромни) ДСНС від 1 травня, у консистенції невідомого походження концентрація хлору, аміаку, сірководню, горючих газів становить 0,0 мг на кубічний метр.

Читайте такожРятувальники ліквідували пожежу у Чорнобильській зоні

«Протокол №1-3 Сумського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України від 01.05.2015 року, на момент проведення досліджень проб атмосферного повітря в м. Шостка по вул. Фабричній, на вміст залишкових кількостей хлорорганічних пестицидів, концентрація досліджуваних речовин в пробах відповідала вимогам гігієнічних нормативів. Зразки відібраних норм атмосферного повітря відповідають вимогам 8.8.1.2.3.4-000-2001 «Допустимі норми концентрації, кількості та рівнів вмісту пестицидів у сільськогосподарській сировині, харчових продуктах, повітрі робочої зони, атмосферному повітрі, воді водоймищ, грунті» ДСанПіН», – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, у м. Шостка Сумської області за фактом забруднення навколишнього середовища невідомою хімічною речовиною з метою встановлено ступеню небезпеки цієї речовини для людей і навколишнього середовища, а також винуватців цієї події, 1 травня міліція відкрила кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 239 (забруднення або псування земель) Кримінального кодексу України.

Згідно із повідомленням сектору зв’язків із громадськістю УМВС України в Сумській області, до міліції надійшло повідомлення від місцевої жительки про те, що в одному з мікрорайонів, на відрізку дороги довжиною майже 5 кілометрів, розсипано невідомий хімікат з різким запахом. На місце виїхали слідчо-оперативна група та рятувальники ДСНС, які встановили, що дана хімічна речовина висипалася з автомобіля, коли її вивозили за межі підприємства. Працівники санепідемстанції та рятувальники взяли проби грунту та повітря, а також провели заходи з нейтралізації шкідливого впливу даної речовини на середовище.

 «Дана подія викликала значний суспільний резонанс. Тому керівництво обласного управління та міського відділу міліції взяло це питання на особистий контроль. На місці події виставлені міліцейські пости, а працівники ДАІ рекомендують водіям скерувати свій маршрут в об’їзд зазначеної ділянки автодороги. На експертизу направлені взяті проби речовини, грунту та повітря. За результатами експертного дослідження буде встановлена ступінь небезпеки цієї речовини для людей і навколишнього середовища», – заявила в.о. начальника Шосткінського міськвідділу міліції Тетяна Скрипка.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter