У Німеччині презентували перший еко-потяг на водневому паливі

12:57, 10 листопада 2017
Зменшення викидів
536 0

Потяги на водневих паливних елементах мають замінити у ФРН дизельні регіональні потяги. Незабаром вони курсуватимуть між містами федеральної землі Нижня Саксонія.

Еко-потяг на водневих паливних елементах / фото alstom.com

На залізничному вокзалі міста Вольфсбург у четвер, 9 листопада, презентували перший потяг на водневих паливних елементах Coradia iLint. Його розробила та виготовила в німецькому місті Зальцгіттер французька компанія Alstom - європейський першопроходець у сфері розробки швидкісних електропотягів.

Як пише DW, планується, що з 2021 року 14 таких потягів курсуватимуть постійними маршрутами між містами Куксхафен, Бремерхафен, Бремерфьорде та Букстехуде. Відповідну угоду нижньосаксонське транспортне відомство підписало з фірмою-виробником Alstom, а також із компанією Linde, яка відповідатиме за технічне обслуговування та постачання водневого палива.

Перші два потяги - прототипи Coradia iLint - почнуть рух маршрутом Букстехуде - Куксхафен навесні 2018 року.

"На неелектрифікованих ділянках залізничних шляхів з'явилася справжня альтернатива потягам на дизельному ходу", - заявив на презентації міністр транспорту Нижньої Саксонії Олаф Ліс (Olaf Lies).

Читайте такожНові літаки з 2020 року скоротять викиди в атмосферу - FT

У майбутньому земельне транспортне міністерство планує цілковито замінити дизельні регіональні потяги інноваційними. На цю мету передбачено 81,3 мільйона євро.

Двигуни внутрішнього згоряння, які працюють на водневих елементах, вважають надійними та дуже екологічними. Вони працюють завдяки перетворенню енергії водню на електричний струм за допомогою паливного елементу. Серед недоліків таких двигунів зазвичай згадують високу вартість водневих паливних елементів та велику кількість енергії, необхідної для  зріджування палива.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter