этот материал доступен на русском

На більшій частині Австралії заборонили одноразові пластикові пакети

03:47, 02 липня 2018
Сміття
109 0
Супермаркет у Сіднеї, Австралія / REUTERS

Починаючи з 1 липня ще в двох штатах Австралії та двох великих мережах супермаркетів - Coles та IGA - заборонили використовувати одноразові пластикові пакети.

Нова заборона запроваджена в Квінсленді та Західній Австралії - таким чином, уже майже всі території країни-континенту відмовилися від "одноразового пластику", за винятком Нового Південного Вельса, пише Deutsche Welle з посиланням на dpa.

Правила не дозволяють роздрібним торговцям пропонувати покупцям одноразові пластикові пакети. Штрафи для порушників можуть сягати 4,6 тисячі доларів США.

Читайте такожДайвер показав на відео "пластикове море", що плаває біля берегів Балі замість морських мешканців

За даними екологічних організацій, наразі австралійці викидають понад сім тисяч таких пакетиків на хвилину. Урядова статистика оцінює, що лише в самому Квінсленді за рік використовується близько мільярда пластикових пакетів.

Супермаркети вже вживають заходи для подолання "пакетної люті" (bag rage), позаяк окремі роздратовані відсутністю пакетів покупці нападають на продавців, пишуть місцеві ЗМІ.

За даними програми з охорони довкілля ООН, у Світовому океані щорічно з'являється більше 8 мільйонів тонн нових пластикових відходів. В ООН виступають за повну заборону одноразового пластику до 2022 року - там кажуть, що більше 60 країн вже вжили відповідних заходів.

Як повідомляв УНІАН, Київрада затвердила проект, яким обмежить використання поліетиленових пакетів у магазинах. В проекті зазначається, що в якості альтернативи пропонується використовувати паперові пакети.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter