Ілюстрація REUTERS

Україна не зможе домовитися про експорт свинини в Китай до кінця цього року через труднощі з підписанням ветеринарного сертифіката.

Читайте такожУкраїна збільшила імпорт свинини: найбільше купуємо в Польщі та Німеччині

Про це повідомив торговельний представник України - заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Качка на брифінгу після конференції "Торгові війни: мистецтво захисту".

"Це складно з точки зору епідеміологічних і процедурних питань. Я не думаю, що до кінця поточного року ми зможемо завершити це все, хоча ведемо активну роботу за всіма групами товарів, експорт яких до Китаю залежить від обопільного підписання сертифікатів", - сказав він.

Також Качка повідомив, що 26-27 листопада українська делегація буде в Пекіні, де сподівається підписати кілька угод про експорт агропродукції в Китай.

"У нас є велика програма відкриття поставок товарів, що вимагають взаємного визнання сертифікатів, і на рослинну, і на тваринницьку продукцію", - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, за інформацією Асоціації тваринників України, Китай зацікавлений в імпорті української свинини, проте для початку постачань країни повинні підписати ветсертификат.

Україна в січні-вересні 2019 року скоротила експорт свинини на 9% - до 3,55 млн дол.

За даними Асоціації свинарів України, виробництво свинини в Україні за підсумками 2019 року може скоротитися на 1,8% порівняно з попереднім роком і становило 9 тис. тонн через розповсюдження небезпечного вірусного захворювання тварин - африканської чуми свиней (АЧС).