В Україні найближчими днями очікується стрімке зниження температури / фото moldova24.net

Про це повідомила УНІАН начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

"В Україні похолодання і перші заморозки на ґрунті очікуються 18-19 і до 22 вересня, тоді температура ґрунту опуститься до 0 або -3 градусів вночі. Це буде великим мінусом для посівної кампанії під урожай 2021 року", - сказала вона.

Крім того, за словами Адаменко, в Україні до кінця вересня очікуються невеликі опади, які пройдуть тільки в західних і північних областях.

"Оптимальні строки сівби озимих в Україні - з 10 по 26 вересня, ми перебуваємо посередині цього періоду. При цьому зберігається посуха, а сіяти озимі культури в сухий ґрунт немає сенсу. Потрібно чекати дощів, яких до кінця місяця не буде в достатній кількості, тому терміни посівної кампанії будуть зміщені на пізніший період", - підкреслила експерт.

Водночас такі погодні умови не заважають прибиранню кукурудзи, сої та інших культур.

"Хоча заморозки можуть перешкодити дозріванню деяких овочевих культур і зелені, критичного впливу на загальний урожай не буде, оскільки це вже кінець сезону", - додала Адаменко.

Читайте такожЧерез коронавірус винороби в усьому світі зазнають збитків та знищують частину врожаю

Прогнози врожаю в Україні 2020:

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства знизило прогноз урожаю зернових і зернобобових культур в Україні у 2020 році до 68 млн тонн через недобір кукурудзи. Урожай олійних очікується на рівні 20 млн тонн.

Вас також можуть зацікавити новини:

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram