Молочні компанії мають намір ініціювати заборону на імпорт молока і молочних продуктів з Білорусі / Ілюстрація REUTERS

Українські молочні компанії мають намір ініціювати заборону на імпорт молока і молочних продуктів з Білорусі, яка ще в 2016 році ввела ембарго на ввезення молочної продукції з України.

Про це на прес-конференції повідомив голова ради директорів Союзу молочних підприємств України Вадим Чагаровський.

Читайте такожВиробники молока та м яса готові знизити ціни: названо умову

"Готуємо заяву про захист від білоруської молочної продукції. У 2015 році Білорусь підтримала ембарго Росії, введене на українську молочну продукцію. І з 1 січня 2016 року жодного кілограма молочної продукції з України на митну територію Білорусі не надійшло. Разом з цим, для експорту в Україну Білорусь відкрила 14 молочних підприємств", – сказав Чагаровський.

Він зазначив, що представники молочної галузі вважають за необхідне вжити заходів для захисту українського ринку від недружніх і дискримінаційних дій інших держав.

Також Чагаровський додав, що Міністерство економіки відмовилося проводити антидемпінгове розслідування щодо масового імпорту молока в Україну.

"У лютому 14 молочних компаній подали заяву про спеціальне розслідування щодо захисту від зростаючого імпорту. На жаль, Мінекономіки відмовило нам у розслідуванні. Ми готуємо повторну заяву, яку подамо найближчим часом", - повідомив він.

Попередні показники

Україна за підсумками 2020 року подвоїла імпорт молочних продуктів (до 304,2 млн дол.), при цьому скоротивши експорт власної продукції на 17,3% (до 226,6 млн дол.).

Україна та світовий експорт

Україна в 2020 році відкрила 12 нових ринків для експорту продукції, погодила 35 експортних сертифікатів і пройшла 2 аудити Європейського Союзу за системою оцінки державного контролю за виробництвом риби і рибних продуктів, м'яса птиці та продуктів з нього.

З початку 2021 року Україна відкрила 8 нових ринків для експорту агропродукції.

У лютому 2021 року Ліван відкрив свій ринок для імпорту молока і молочних продуктів українських виробників, а Ефіопія – для імпорту українських яєць.

9 березня 2021 року Японія відкрила свій ринок для українського молока.

25 травня 2021 року українські виробники молока та молочних продуктів отримали можливість експортувати свою продукцію до Кувейту.