
Ціни на нафту знижуються через побоювання за зростання світового попиту і високих запасів.
Сьогодні вранці ф'ючерси на Brent подешевшали на $0,08 до $57,83 за барель, а ф'ючерси на WTI - на $0,56 до $52,49, пише Рейтер.
За чотири попередні сесії нафта подорожчала на 19%, оскільки інвестори припускали, що ціни досягли нижчої точки. Але слабкі економічні показники Китаю, одного з найбільших споживачів нафти, викликали на ринку нові побоювання за світовий попит.
Читайте такожВ ОПЕК не виключають, що ціни на нафту впадуть до $30
"Поштовхом (до зростання), мабуть, став ряд повідомлень про зниження капіталовкладень в галузі і кількості працюючих бурових установок у США. Хоча настрій на ринку, схоже, змінився, волатильність залишиться високою", - написали у звіті аналітики ANZ.
Британська нафтова компанія BP і китайська CNOOC Ltd у вівторок повідомили про додаткове скорочення інвестицій цього року. Китай опублікував звіт, який показав, що зростання невиробничого сектора економіки країни в січні сповільнилося до шестимісячного мінімуму.
Запаси нафти в США минулого тижня зросли на 6,1 мільйона барелів, повідомив Американський інститут нафти (API), за прогнозу підвищення на 3,5 мільйона барелів.
Середа буде четвертим днем страйку на ряді американських НПЗ, чия потужність складає 10 відсотків від загальної потужності нафтопереробки в країні, оскільки Royal Dutch Shell не змогла домовитися з лідерами профспілки про зарплату співробітників підприємств.
Деякі аналітики припускають, що низькі ціни на нафту стимулюють економічне зростання, яке в свою чергу викличе підвищення попиту на сировину, включаючи нафту. На думку PIRA Energy, світовий попит на нафту цього року зросте на 1,5 мільйона барелів, але в найближчі півроку пропозиція буде перевищувати попит.