Прем'єр зазначив, що Україні важливо отримати новий довгостроковий договір / фото УНІАН

Україна зацікавлена в підписанні довгострокового контракту на транзит російського газу, тому тимчасовий договір терміном на один рік є неприйнятним для країни.

Читайте такожУкраїні невигідно продовжувати контракт на транзит газу з Росією - голова "Нафтогазу"

Про це на брифінгу після засідання уряду заявив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

"Ми ставимо собі за мету отримання нового довгострокового контракту, тому що продовження на один рік за старими правилами нам просто не підходить. Що ми будемо робити з цієї газотранспортною системою, якщо лише на рік буде продовжено виконання чинного контракту, який, до того ж, не відповідає європейським принципам? Бо це неприйнятна позиція", - сказав він.

За словами прем'єра, необхідність довгострокового контракту пояснюється рухом України в бік євроінтеграції.

"Україні важливо отримати новий довгостроковий договір. Тому що Україна і наша газотранспортна система починають працювати за європейськими правилами. Україна євроінтегрується. І це означає, що наші великі компанії мають працювати за правилами, які прийняті в Європі", - зазначив прем'єр.

Гончарук додав, що переговори по новому контракту триватимуть ще кілька місяців, і він розраховує, що вони завершаться цього року, хоча і не впевнений в цьому.

Як повідомляв УНІАН, 19 вересня в Брюсселі відбулися тристоронні переговори Україна-ЄС-РФ з транзиту газу через територію України.

За підсумками переговорів віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович зазначив, що вони пройшли в позитивній і конструктивній обстановці, і анонсував, що наступний раунд заплановано на кінець жовтня 2019 року.

Переговори зосереджені навколо питань: яким чином відобразити енергетичні правила ЄС в майбутньому рамковій угоді; належна тривалість майбутнього контракту; необхідні обсяги можливої варіативності; тарифи.

Російський монополіст "Газпром" в ході переговорів 19 вересня вперше припустив можливість укладення контракту за європейськими правилами з 1 січня 2020 року, якщо вони будуть в повній мірі впроваджені в Україні до кінця поточного року.