Ілюстрація REUTERS

Верховна Рада схвалила законопроект про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії", яким, зокрема, надається право Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), встановлювати граничні ціни на ринку "на добу вперед" та на внутрішньодобовому ринку до 1 липня 2023 року.

Читайте такожУкраїна збільшила виручку від експорту електроенергії на третину

Як передає кореспондент УНІАН, за ухвалення відповідного законопроекту №2233 в першому читанні проголосували 295 депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів.

Відео дня

"Проект закону дозволяє врегулювати питання виконання спеціальних зобов'язань щодо купівлі електроенергії за "зеленим" тарифом, не допустити неконтрольоване зростання ціни електроенергії, а також зобов'язує виробників електричної енергії подавати заявки на продаж електроенергії на ринку "на добу вперед" за цінами, які не перевищують граничні, щоб виключити створення штучних дефіцитів", - повідомив, доповідаючи щодо законопроекту, голова парламентського комітету з питань енергетики Андрій Герус.

Також законопроектом пропонується до 1 липня 2023 року надати нацбанку право встановлювати граничні ціни на ринку "на добу вперед" та на внутрішньодобовому ринку.

Регулятору також тимчасово, до 1 квітня 2020 року, надається право встановлювати тариф на відпуск електроенергії виробникам електричної та теплової енергії на теплоелектроцентралях у випадках, передбачених рішенням Кабінету міністрів України про покладення спеціальних обов'язків.

Також законопроектом передбачено, що держпідприємство "Гарантований покупець" буде направляти різницю між доходами та витратами, яка виникла під час виконання ним спеціальних обов'язків щодо купівлі електричної енергії за "зеленим" тарифом та за аукціонною ціною.