Оржель зазначив, що тариф на транспортування газу – це так звана абонплата / фото УНІАН

Кабінет Міністрів України і Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, працюють над створенням єдиної платіжки за газ.

Про це міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель заявив в ефірі каналу ICTV 3 лютого.

"Регулятор у нас незалежний, він має забезпечити баланс інтересів споживачів і галузі, але зараз напрацьовується, щоб усе ж таки не було окремих платіжок за транспортування і споживання газу. Щоб це була окрема величина, яку треба сплатити, але не дві платіжки, щоб не дратувати українців", – сказав він.

Читайте такожЗеленський про опалення: "Мене цікавить, яка платіжка чекає людей у лютому"

За словами міністра, у новій квитанції буде "правильно" відображено вартість транспортування і споживання газу.

Оржель зазначив, що тариф на транспортування газу – це так звана абонплата.

"Щоб уся велика інфраструктура [працювала]... Щоб український споживач у будь-який момент доби міг відкрити й отримати газ, який знаходиться під тиском, це коштує грошей. Є ті витрати, які є умовно постійними, їх увесь час треба вкладати, навіть якщо ти не споживаєш", – додав міністр.

24 грудня 2019 року прем'єр Олексій Гончарук заявив, що сума у платіжках за опалення за грудень може бути нижчою на 30%. Він доручив міським головам та органам місцевого самоврядування провести відповідні перерахунки. Він нагадав, що у грудні "Нафтогаз" знизив ціну на газ для потреб населення до 5132 грн за 1 тис. м³ (із ПДВ), тоді як у грудні 2018 року газ коштував 7482 грн. Отже, падіння становило 31%.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram