этот материал доступен на русском

НБУ вперше оприлюднив річний план перевірок банків

19:11, 28 грудня 2018
Фінанси
1800 0
Ілюстрація REUTERS

Національний банк України вперше оприлюднив на своєму офіційному сайті річний план інспекційних перевірок банків на 2019 рік, згідно з яким такій перевірці підлягає 51 банківська фінустанова.

Читайте такожБанківський сектор України збільшив прибуток в 11 разів

Як повідомили в прес-службі НБУ, інспекційні перевірки банків здійснюються відповідно до затвердженого правлінням Національного банку від 22 грудня 2018 року планом, складеним на підставі ризик-орієнтованого підходу, який враховує належність банку до певної категорії з урахуванням його розміру в банківській системі, характеру і складності операцій, рівня ризиків, притаманних його діяльності, й інших чинників.

«Відтепер ми будемо щорічно оприлюднювати наш план перевірок на наступний рік. Разом з тим, Національний банк вирішив ввести практику завчасного, не пізніше ніж за 20 днів до початку перевірки, доведення до банків інформації про проведення планових інспекційних перевірок та їх програм», - цитує прес-служба першого заступника голови Національного банку Катерину Рожкову.

Також повідомляється, що наступного року Нацбанк продовжить проводити і позапланові перевірки банків.

false

Загалом у 2018 році НБУ здійснив 25 планових і 21 позапланову перевірку банків.

Як повідомляв УНІАН, Національний банк за результатами перевірок з питань фінансового моніторингу в січні-вересні застосував штрафні санкції до 11 банків.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter