Банківські рахунки українців переведуть на стандарт IBAN / фото УНІАН

Українські банки з 5 серпня відкриватимуть нові рахунки своїм клієнтам із застосуванням міжнародного номера банківського рахунку IBAN.

Читайте такожПлатіжний ринок України переведуть на європейські правила - НБУ готує масштабні зміни

Як повідомляється на сайті Національного банку України, існуючі номера рахунків банки змінюватимуть зі збереженням діючого номера аналітичного обліку.

Зазначається, що з 1 листопада застосування IBAN стане обов'язковим для клієнтів усіх банків України під час здійснення переказів грошових коштів.

При цьому всі платіжні картки залишаються платіжним інструментом, що надає можливість ініціювати переказ коштів з банківського рахунку.

Структура нового номера складатиметься з 29 букв і цифр, включаючи код України, контрольний розряд, код банку і рахунок.

Довідка УНІАН. Введення міжнародного номера банківського рахунку IBAN дозволить гармонізувати український платіжний простір з європейським, а також сприятиме подальшій запланованій модернізації системи електронних платежів Національного банку.

Крім того, Національний банк планує введення платежів з використанням QR кодів, які містять інформацію про номер IBAN, що сприятиме спрощенню оплати рахунків і обміну платіжною інформацією.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram