Цінні папери України рекордно подорожчали / фото УНІАН

Котирування варантів, випущених під час часткової реструктуризації державного боргу України в 2015 році і прив'язаних до показника зростання ВВП після 2020 року, зросли до нового історичного максимуму в 93% номіналу.

Читайте такожГончарук назвавши основні драйвери зростання української економіки

За інформацією учасників ринку, поточні котирування є рекордними, що говорить про покращення очікувань інвесторів у ці папери щодо зростання української економіки та отримання виплат.

Відео дня

«Так, це рекордний рівень цін. Якщо динаміка зростання реального ВВП буде випереджати поточні прогнози експертів, а вони істотно консервативніші за очікування уряду, варанти продовжать зростання», - прогнозує фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків.

Експерт вважає, що поточний рівень цін на варранти, що залишається нижчим за номінал, підтверджує те, що ринок не закладає 5-7% зростання ВВП в найближчі роки.

Незважаючи на поки ще низьку вартість варантів, Демків не прогнозує, що в найближчі роки уряд вирішить їх викупити.

Старший аналітик «Райффайзен Банку Аваль» Михайло Ребрик, у свою чергу, пояснив, що котирування нижче за номінал говорять про наявність у інвесторів побоювання щодо погашення паперів або про не досить привабливу дохідність інструменту.

За його словами, зростання котирувань зумовлене тим, що все більше власників цих паперів вірять у прискорення зростання ВВП України вище за 3%.

«Загалом, якщо підсумувати, то зростання котирувань говорить про те, що інвестори стали більш позитивно оцінювати потенційні виплати за варрантам. Але котирування все ще нижче за номінал – значить, сумніви все ще сильні, і альтернативні вкладення коштів залишаються більш привабливими», - підсумував експерт.

Довідка УНІАН. Міністерство фінансів України в листопаді 2015 року заявило про завершення часткової реструктуризації держборгу обсягом 18 млрд дол. В обмін на ці облігації були випущені нові облігації з дохідністю 7,75% річних і погашенням з 2019 по 2027 рік, а також державні деривативи.

За інформацією тодішнього міністра фінансів Наталії Яресько, за зростання ВВП України нижче 3% після 2020 року інвестори-учасники реструктуризації не будуть отримувати платежі за деривативами, в той час як за умов вищого зростання економіки отримають винагороду.

Новопризначений прем'єр-міністр України Олексій Гончарук в одній з перших своїх заяв назвав завданням нового уряду досягнення зростання української економіки мінімум на 40% в найближчі п'ять років.