Ілюстрація REUTERS

Місія ключового кредитора України Міжнародного валютного фонду, яка прибула в Київ 11 вересня завершує свою роботу.

Читайте такожПризначено нового голову МВФ

"Сьогодні заключний день роботи місії, і зустрічі тривають", - повідомили УНІАН в українському представництві МВФ.

За інформацією представництва, заяву за підсумками роботи місії очікується завтра, 27 вересня.

У представництві МВФ не стали коментувати публікації в ЗМІ, що українській владі не вдалося досягти домовленості з представниками місії щодо нової програми через ситуацію навколо "Приватбанку", можливу зміну керівництва Національного банку з питань реалістичності показників проекту держбюджету на 2020 рік.

Як повідомляв УНІАН, чергова оціночна місія МВФ розпочала свою роботу в Києві 11 вересня. За словами прем'єр-міністра України Олексія Гончарука, уряд починає переговори з Фондом про нову програму, розраховуючи на її старт до кінця року.

У Національному банку оцінювали потенційний обсяг нової програми в 5-10 мільярдів доларів і прогнозували отримання перших двох мільярдів до кінця року.

Міністр фінансів Оксана Маркарова раніше заявляла про те, що нова програма може стати останньою, оскільки надалі наша країна зможе обходитися без підтримки МВФ.

За оцінками опитаних УНІАН експертів, Україна проситиме МВФ про нову програму розширеного фінансування EFF (Extended Fund Facility) обсягом від 6 до 20 мільярдів доларів строком від 2 до 4 років.