З початку року обсяг готівки в обігу не зріс, а навпаки, скоротився / фото bank.gov.ua

Ведення нових банкнот номіналами 50 і 200 гривень не призведе до прискорення інфляції, оскільки готівкові гроші випускаються в обмін на безготівкові.

Читайте такожНові банкноти в Україні: Нацбанк розкрив усі подробиці (відео)

Про це повідомив журналістам директор Департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко.

Відео дня

"Національний банк України не випускає зайвих надрукованих гривень, – сказав Зайвенко. - На інфляцію саме кількість готівки не впливає, тому що готівка випускається на заміну безготівкових грошей".

За його словами, обсяг готівки в Україні, як правило, становить близько третини від безготівкових грошей, і Нацбанк перед кожним випуском готівки в обіг визначає потребу в такому випуску.

Зайвенко підкреслив, що за 10 місяців обсяг готівкових грошей в обороті в Україні не зріс, а скоротився на 2,5%. В тому числі на 5,5% скоротилася кількість банкнот тоді як кількість монет зросла на 1,7%.

Як повідомляв УНІАН, Національний банк оголосив про введення низки нових банкнот і монет національної валюти.

Зокрема, з 20 грудня будуть введені в обіг монети номіналом 5 гривень та оновлені банкноти номіналом 50 гривень.

Настпного року, з 25 лютого, Нацбанк випустить в обіг оновлені банкноти номіналом 200 гривень, а у другому кварталі 2020 року - монети номіналом 10 гривень.

На даний час законними засобами платежу в Україні є купюри національної валюти номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 і 1 тисяча гривень, а також монети номіналом 10, 25, 50 копійок та 1 та 2 гривні.