этот материал доступен на русском

Українців, які витрачають на комуналку більше половини доходу, за 4 роки стало втричі більше - соціологи

17:42, 27 лютого 2020
Фінанси
417 0
21% витрачають на оплату послуг ЖКГ більш ніж половину доходу сім'ї / фото УНІАН

Про це свідчать передані УНІАН результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 21 по 25 лютого.

"Майже половина опитаних (46%) сказали, що їхні витрати на оплату послуг ЖКГ у січні 2020 року зросли, у порівнянні з січнем 2019 року. У 39% респондентів ці витрати не змінилися або зменшилися", - йдеться у прес-релізі за результатами опитування.

Читайте такожЗа борги зламають двері. Які нововведення «надання послуг ЖКГ» пропонують депутати

Зазначається, що 21% учасників дослідження вказали, що витрачають на оплату послуг ЖКГ більш ніж половину доходу сім'ї. Ця частка зросла, у порівнянні з опитуваннями КМІС листопада-грудня минулого року (тоді було 14% і 16% відповідно).

"Якщо порівняти результати цього дослідження з опитування КМІС, проведеним у 2015 році на замовлення Фонду Фрідріха Еберта, то за 4 роки частка тих домогосподарств, які витрачають більше половини доходу на комунальні послуги, зросла більш ніж втричі - з 6% до 21%", - додали у КМІС.

Також вказується, що частка українців, що витрачають на оплату послуг ЖКГ менше третини доходу сім'ї в лютому зменшилась, у порівнянні з показниками, отриманими під час дослідження, проведеного у листопаді та грудні: 42% в лютому і 53% та 48% в листопаді та грудні відповідно. Ще більша різниця за цим показником з дослідженням 2015 року: тоді менше третини доходу витрачали на послуги ЖКГ 66% опитаних, тепер - тільки 42%.

Читайте також"Комунальний" парадокс. Як нова формула оплати за послуги ЖКГ не в'яжеться з обіцянками влади

КМІС з 21 по 25 лютого провів опитування методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України - АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 1,5 тис. інтерв'ю, похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 3%.

Дані цього дослідження порівнюються с результатами опитувань КМІС, які були проведені з 15 по 18 грудня, з 22 по 25 листопада, з 4 по 7 листопада, з 9 по 11 жовтня та з 6 по 19 вересня 2019 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter