Ілюстрація REUTERS

Кредитні канікули для клієнтів українських банків не передбачають автоматичного режиму, й для отримання пільгового обслуговування за кредитами позичальнику необхідно дистанційно звернутись до банку.

Читайте такожЯк карантин вплине на бізнес: 23% зменшуватимуть зарплату, 17% - скорочувати штат (опитування)

Про це заявила перший заступник глави Національного банку України Катерина Рожкова під час онлайн-брифінгу в НБУ.

Відео дня

Вона повідомила, що вчора правління НБУ затвердило універсальні рекомендації для банків щодо кредитних канікул, згідно з якими позичальники, які частково або повністю втратили дохід через карантин, можуть претендувати на пільгове обслуговування за кредитами.

«Автоматично кредитні канікули не працюють. Ви повинні звернутись до банку, пояснити ситуацію й підтвердити, що тимчасово частково або повністю втратили дохід через карантинні заходи», - сказала Рожкова.

При цьому вона зазначила, що звернутись до банку можна дистанційно, і їхати до відділення для цього не потрібно.

Рожкова нагадала, що кредитні канікули - це не прощення боргів, а відстрочення в часі для сплати зобов'язань, оскільки банк не може просто пробачити борг клієнту, продовжуючи виконувати зобов'язання перед іншими клієнтами з нарахування та сплати відсотків за депозитами та поточними рахунками.

За її словами, негативного впливу на банки в результаті застосування механізмів кредитних канікул і реструктуризації кредитів не буде.

«З огляду на ті прогнози, які ми чуємо, починаючи з кінця третього кварталу економіка почне відновлюватись, і поступово клієнти та банки увійдуть у нормальний режим», - зазначила Рожкова.

Довідка УНІАН. За три місяці новий коронавірус поширився за межі Китаю, й 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила про пандемію коронавірусу в світі. На поточний момент кількість хворих у світі перевищила 500 тисяч осіб, а в Україні зафіксовано 218 випадків інфікування коронавірусом.

Верховна Рада на позачерговому засіданні 17 березня прийняла закон про пом'якшення вимог податкового законодавства з метою підтримати платників податків на час боротьби з поширенням в Україні коронавірусної інфекції, який також тимчасово звільняє від штрафних санкцій позичальників за споживчими кредитами.