Ілюстрація REUTERS

Читайте такожНацбанк прогнозує прискорення інфляції до кінця року

Про це йдеться в консенсус-прогнозі Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

"За прогнозами експертів, Україна демонструє глибше падіння, ніж світова економіка, воно становитиме 6% у 2020 році. Характер відновлення залежатиме від вже чинних карантинних заходів в Україні, а також посилених в умовах "адаптивного карантину ", які будуть чинити негативний вплив на економіку країни, внаслідок чого відновлення буде повільним ", - йдеться в прогнозі.

При цьому Мінекономіки прогнозує помірнішу інфляцію - 5,8% проти 7%, а також міцніший середньорічний курс гривні - 27,00 гривні / долар проти 28,85 гривні / долар.

Зазначається, що бюджетне стимулювання, введене для підтримки попиту населення і пом'якшення негативних наслідків карантинних заходів, зросте, що в умовах скорочення доходів призведе до істотного зростання дефіциту бюджету до 5,6% ВВП.

"Всі елементи попиту матимуть негативну динаміку, але найбільшим буде падіння інвестицій, яке поглибилося до 20,3% з 14,8% в попередньому консенсус-прогнозі", - йдеться в прогнозі.

Ілюстрація REUTERS

Згідно з прогнозом, ситуація на ринку праці залишатиметься складною до кінця 2020 року, а безробіття буде тривалішим у зв'язку зі значним падінням економіки та суттєвими структурними змінами.

Рівень безробіття за підсумками року прогнозується на рівні 9,6% проти 9,4% в попередньому консенсус-прогнозі.

"Однак вже у 2021 році відбудеться економічне зростання на рівні 3,2%, яке не компенсує падіння у 2020 році. Інфляція прискориться до 6,0% (у розрахунку грудень до грудня попереднього року). Всі елементи попиту матимуть позитивну динаміку. Найбільше зростання буде спостерігатися знову-таки в інвестиціях - 8,5%. Безробіття буде поступово знижуватися до 9,2%, але не вийде на рівень до пандемії ", - наголошується в прогнозі.

Як повідомляв УНІАН, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства оцінило падіння ВВП України в першому півріччі в 6,5%, в тому числі у другому кварталі року - в 11%.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram