Після запровадження митного безвізу з Євросоюзом в Україні можуть зрости ціни на деякі товари, попередив експерт / фото УНІАН

"Митний безвіз" з Євросоюзом, який запрацював в Україні з 1 жовтня, може викликати незначне зростання цін на деякі групи товарів.

Про це повідомив інвестиційний банкір Сергій Фурса в ефірі інформаційного телемарафону.

"Теоретично дуже мінімальний ефект на ціни по певних групах товарів буде, це призведе до зростання цін… Але це точно не буде основним фактором впливу", - сказав він.

Відео дня

За словами Фурси, "митний безвіз" сприяє збільшенню експорту через наші західні кордони, що особливо важливо, коли порти працюють не на повну потужність.

"І це доєднується до іншої історії, що всі квоти і всі обмеження знято, які раніше були передбачені угодами про вільну торгівлю і про асоціацію. Тобто зараз для українського бізнесу набагато менше перешкод", - зазначив експерт.

Також Фурса прокоментував майбутнє підписання "промислового безвізу" з ЄС. За його словами, "промисловий безвіз" важливий для того, щоб українські виробники не стикалися з обмеженнями доступу до європейського ринку, який є найбільш платоспроможним в світі.

"Це великий привілей і величезні можливості для українського бізнесу", - підкреслив експерт.

"Митний безвіз" з ЄС - важливі новини

Як повідомляв УНІАН, 30 серпня президент України Володимир Зеленський підписав документи про реалізацію "митного безвізу" з Європейським Союзом.

Раніше, 7 липня, Єврокомісія ухвалила рішення про запрошення України до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS) та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами, що означає приєднання держави до "митного безвізу".

Конвенція про процедуру спільного транзиту є основою для переміщення товарів між 35 країнами: державами-членами ЄС, країнами Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ/EFTA), Туреччиною, Північною Македонією та Сербією. Технологія, яка лежить в основі Конвенції, - Нова комп'ютеризована система транзиту (NCTS). Вона доступна лише для членів конвенції.

Щоб приєднатися до Конвенції, Україна мала запровадити NCTS. Державна митна служба з 2021 року розпочала на національному рівні запроваджувати NCTS.

Вас також можуть зацікавити новини: