этот материал доступен на русском

Держбюджет недоотримав 38 мільярдів гривень доходів – Рахункова палата

19:37, 10 липня 2020
Фінанси
176 0
За півроку план не виконано майже на 8% / фото УНІАН

Про це, як повідомляється на сайті Рахункової палати, заявив голова Валерій Пацкан, коментуючи виконання Державного бюджету України в січні — червні 2020 року.

«Аналіз оперативної звітності Казначейства показав, що вже кілька місяців поспіль сума недонадходження доходів залишається значною. У січні-червні 2020 року план доходів загального фонду державного бюджету не виконано на 38,4 млрд грн, або на 7,8%. Якість прогнозу основних макропоказників має бути підвищено. Адже ризики невиконання бюджету значні», — сказав Пацкан.

Читайте такожПокриття дефіциту держбюджету-2020 не є проблемою – Шмигаль

Рахункова палата оприлюднила такі дані:

  • надходження ПДВ із ввезених на митну територію України товарів менше плану на 33,2 млрд грн (22,3%)
  • від рентної плати за користування надрами менше на 7,1 млрд грн (39,1%)
  • від податку і збору на доходи фізичних осіб — менше на 2,2 млрд грн (3,9%)
  • ввізне мито менше на 0,9 млрд грн (9,2%).

Як повідомляв УНІАН, наприкінці квітня Міністерство фінансів України після кількох тижнів перерви повернулося на внутрішній ринок запозичень, відновивши проведення щотижневих аукціонів з розміщення облігацій внутрішньої державної позики.

Викликана стрімким поширенням коронавірусу паніка на світових ринках спровокувала падіння валют країн і котирувань фондових бірж. В результаті нерезиденти скоротили обсяг купівлі боргових паперів країн, що розвиваються, до яких відноситься й Україна.

2 червня 2020 року Міністерство фінансів України на щотижневому аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) залучило до державного бюджету 2 мільярди 945 мільйонів 492,3 тисячі гривень.

7 липня 2020 року Міністерство фінансів України на щотижневому аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) залучило до державного бюджету 312,88 млн грн.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter