За перші п'ять місяців наш експорт до ЄС зріс більш ніж на третину / УНІАН, Володимир Гонтар

Україна за перші п'ять місяців поточного року збільшила експорт до Європейського Союзу майже на третину у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Про це під час сьогоднішнього засідання Кабінету міністрів повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Читайте такожУкраїна минулого року торгувала з більш ніж 230 країнами

«За перші п'ять місяців наш експорт до Європейського Союзу зріс більш ніж на третину. Це додаткові 2,7 млрд дол. виручки для українського експорту. Зараз цей експорт на рекордному рівні, і, природно, Європейський Союз залишається нашим основним торговим партнером. Будемо і далі працювати, щоб українські підприємці отримували найбільш повний доступ до ринків Європи й не тільки», - сказав він.

За словами прем'єра, уряд розраховує на серйозне оновлення цього року Угоди про асоціацію України з ЄС, а саме - його торгової частини.

Попередні показники

На початку минулого тижня Кабінет міністрів затвердив прогноз економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки. Прогнозоване зростання експорту товарів і послуг у 2022 році складе 6,5% з подальшим нарощуванням темпів зростання до 7,7% у 2023 році та до 7,9% у 2024 році.

Україна у 2020 році відкрила 12 нових ринків для експорту продукції, погодила 35 експортних сертифікатів і пройшла 2 аудити Європейського Союзу за системою оцінки державного контролю за виробництвом риби та рибних продуктів, м'яса птиці та продуктів з нього.

Згідно з даними Державної служби статистики, зовнішньоторговельний баланс України за 2020 рік зведений з дефіцитом 4,88 мільярда доларів проти 10,75 мільярда доларів за підсумками 2019 року.

У 2020 році торгувала з більш ніж 230 країнами світу і розширила перелік експортованих товарів.