Про це розповів заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук / фото УНІАН Володимир Гонтар

Підвищення облікової ставки, про який сьогодні, 22 липня, оголосили в Національному банку, має призвести до зростання банківських ставок за депозитами і зробити їх більш привабливими для населення.

Як передає кореспондент УНІАН, про це розповів заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук під час брифінгу.

Читайте такожНацбанк підвищує облікову ставку до 8% річних

"Останні місяці ставки за банківськими депозитами були трохи нижче фактичного показника інфляції, і сьогоднішні рішення по монетарній політиці, в тому числі мають на меті зробити банківські депозити більш привабливими для населення, збільшити у населення таким чином схильність до заощадження. Ну і, власне, це один з каналів монетарної трансмісії, через які ми хочемо досягти наших інфляційних цілей", - сказав Ніколайчук.

За його словами, попередні рішення щодо підвищення облікової ставки призвели до того, що депозитні ставки перестали знижуватися - тренд до зниження спостерігався останні кілька років.

"Сьогоднішні рішення як щодо підвищення облікової ставки, так і подальшого скорочення антикризових механізмів і зміни операційного дизайну монетарної політики, мають привести до того, що ставки за депозитами протягом наступних кількох місяців будуть активніше реагувати на підвищення облікової ставки", - резюмував Ніколайчук.

Облікова ставка: що необхідно знати

  • У червні Національний банк зберіг облікову ставку на рівні 7,5% річних після підвищення її до цього рівня у квітні.
  • 22 липня Національний банк України підвищив облікову ставку до 8% річних.