Під час виступу на онлайн-форумі Ukrainian Transport Infrastructure Week керівник “Укравтодору” Олександр Кубраков озвучив заходи, які сприятимуть підвищенню рівня надходжень до Дорожнього фонду, з якого фінансується будівництво та ремонт доріг у рамках програми Президента “Велике будівництво”.

За словами Олександра Кубракова, команда “Великого будівництва” зараз активно працює над залученням додаткового фінансування, у тому числі на зовнішніх ринках. Серед інструментів залучення додаткового фінансування для Дорожнього фонду він виділив збільшення акцизу на автомобільний газ, запуск системи толінгу в Україні та детінізацію ринку пального.

“Сумарно ці заходи можуть збільшити надходження до Дорожнього фонду на третину. Це пришвидшить процес відновлення основної мережі доріг. У свою чергу, ці кошти повернуться додатковим зростанням ВВП”, – зазначив Кубраков.

Керівник транспортних проектів ЄБРР Андрій Цокол зауважив, що “Укравтодор” є ключовим партнером банку в Україні. За результатами 2020 року “Укравтодор” оновив 4056 км доріг державного значення. За оцінками НБУ інвестиції держави у дорожню інфраструктуру дали додаткові 1,5% до ВВП. Цокол нагадав, що ЄБРР профінансував 5 проєктів у сфері Дорожнього будівництва загальною вартістю 1,3 мільярда євро.

Він також додав, що нова угода 2020 року передбачає реконструкцію майже 300 км траси М-05 Київ – Одеса, будівництво Північного обходу Львова та втілення чотирьох реформ у дорожній галузі. Ключова реформа спрямована на попередження корупційних ризиків. Консультанти ЄБРР вже почали роботу з “Укравтодором”. Вони вивчають та аналізують наявні в “Укравтодорі” закупівельні та управлінські процеси з точки зору попередження корупції.

До 2023 року консультанти супроводжуватимуть реалізацію Плану в “Укравтодорі” та його підрозділах. Далі досвід співпраці з “Укравтодором” планують розширити на інші урядові інституції в Україні, зазначив Андрій Цокол.  

Нагадаємо, заступник керівника Офісу Президента, координатор програми "Велике будівництво" Кирило Тимошенко повідомив, що до кінця 2023 року буде відновлена вся мережа (більше 20 тис. км) загальнодержавних доріг.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram