21 липня НБУ підвищив офіційний курс гривні на 25% / фото УНІАН

Найближчим часом гривня може зміцнитися до позначки 37-38 гривень за долар.

Як зазначають "Факти" з посиланням на економістів, при цьому ніхто не береться прогнозувати, наскільки затримається такий курс: фундаментальні причини для знецінення гривні залишаються, все буде залежати від ситуації на фронті.

Передумовами для зміцнення гривні найближчим часом фахівці називають заборону обмінникам виставляти курс валют, а також дозвіл банкам продавати безготівкову валюту.

За словами фінансиста Василя Невмержицького, обмінні пункти добре заробили на паніці людей. Він вважає, що заборона афішувати курс цілком могла вплинути на гривню:

"Коли людина йде вранці на роботу, вона бачить один курс, йде ввечері – бачить інший курс, в цій ситуації є психологічна напруга".

Що стосується дозволу банкам продавати більше готівкової валюти, то купити долари можна по 36 гривень 90 копійок, але тільки на 50 тисяч гривень на місяць. Відзначається, що попит чималий.

Нагадаємо, 21 липня НБУ підвищив офіційний курс гривні на 25% – до 36,57 грн/дол. Вже через кілька годин після рішення Нацбанку послабити офіційний курс гривні, готівковий курс різко пішов вниз. 

Вас також можуть зацікавити новини: