Державна фіскальна служба пообіцяла, що проведе службове розслідування по фактам можливого викрадення директора ТОВ "Техноложик" Юлії Шевчук і надасть їй відповідь на її заяву у визначений законодавством термін. Також у ДФС визнали необхідність проведення всебічного розслідування із залученнями інших правоохоронних і судових органів. Про це йдеться в офіційній заві прес-служби ДФС

"Відповідь на запит громадянки буде надано у визначений законодавством термін. Якщо на думку громадянки протиправні дії дійсно мали місце, радимо їй звернутися до правоохоронних органів з відповідною заявою для притягнення винних до відповідальності. Вину порушників в обох випадках має встановити суд. Зі свого боку ДФС проведе службове розслідування для спростування чи підтвердження факту перевищення службовими особами своїх повноважень", – повідомляє прес-служба ДФС.

Факт проведення службового розслідування вказує на те, що слідчі та оперативні співробітники, що були учасниками інциденту, мають бути відсторонені від справи на час проведення службового розслідування. 

Як повідомив адвокат потерпілої Євген Макієнко, кримінальне провадження, в рамках якого відбувся "допит" його підзахисної, було відкрито рік тому, і серед його фігурантів не було ні ТОВ Техноложик, ні будь-якої іншої фінансової компанії. 

"В межах цього провадження у податківців були претензії до ФОПа,   що займався парфумерією, до логістичних компаній і до оптових торгівців деревиною і будматеріалами. Як і на яких підставах у справу потрапила фінтех-компанія моєї клієнтки – велика загадка. До того ж, слідчі,  що займаються справою, за моїми даними, взагалі спеціалізуються на розслідуванні контрабанди, до якої моя клієнтка не може мати відношення навіть теоретично", - зазначив правник.

Нагадаємо, 6 серпня, ЗМІ повідомили про те, що співробітники ДФС нібито викрали людину на вулиці Києва та погрозами змусили підписати визнання. Про це йшлося у заяві потерпілої до Державної фіскальної служби, копія цього документу була опублікована у ЗМІ. Жінка повідомила, що 30 липня 2021 року вдень посеред вулиці двоє невідомих заштовхали її до авто, швидко показали якийсь документ та почали вимагати підпису під заявою щодо діяльності ТОВ "Техноложік". У разі відмови їй погрожували пістолетом, обіцяли катувати та запроторити до слідчого ізолятора. Один з нападників представився Тарасом. Позаяк він до викрадення телефонував жертві, то ідентифікувати його вдалося. Наразі власником телефонного номеру, з якого нападник спілкувався з жінкою, є співробітник Управління боротьби з фінансовими злочинами Офісу великих платників ДФС Тарас Юрійович Кручко.

Після того, як жінка підписала те, що вимагали нападники, її відпустили. Постраждала  написала заяву до центрального офісу ДФС з вимогою провести службове розслідування, ідентифікувати нападників та дати оцінку їх діям. Вона просила керівництво податкової міліції перевірити, чи дійсно ці люди є співробітниками ДФС, а також нагадала, що інформація набута під тиском не може вважатися правдивою. Однак, як повідомив адвокат постраждалої Євген Макієнко, відповіді від керівництво ДФС на цю заяву наразі не надходило. Також керівництво ДФС досі не відреагувало на публікації у ЗМІ щодо можливого викрадення Юлії Шевчук діючими працівниками Управління боротьби з фінансовими злочинами Офісу великих платників ДФС.

Пізніше стало відомо, що захист Юлії Шевчук подав скаргу на дії співробітників ДФС до уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, а також звернувся із адвокатським запитом до керівництва ДФС.