Роботодавці хочуть, щоб їх сповіщали зазадалегідь про мобілізацію працівників  / колаж УНІАН, фото УНІАН

В Україні має бути система завчасного оповіщення роботодавців про мобілізацію його працівників. Про це розповіла експертка з ринку праці Тетяна Пашкіна в ефірі "Київ24".

"У нас поки що немає системи оповіщення роботодавців, коли його працівники будуть мобілізовані, щоб він міг підготуватися: або подавати на бронювання, або готувати наступників", – сказала вона.

За словами Пашкіної, проблема полягає в тому, що людей мобілізують зненацька, і роботодавець, який ще сьогодні мав працівника, виявляється неготовим до його раптової відсутності.

Відео дня

"Бізнес-процес, який був заточений під цю людину, не був переданий нікому, немає ніяких внутрішніх документів, починає провисати через те, що людини нема", – зазначила експертка. 

Економічне бронювання в Україні

У Верховній Раді депутати зареєстрували проект закону про промислову політику та прогнозованість реального сектору економіки (№ 11331), який, зокрема, передбачає економічне бронювання від мобілізації.

Також був зареєстрований проект закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей сплати воєнного збору за бронювання військовозобов’язаних" (№ 11332). Він передбачає впровадження спеціального збору за бронювання військовозобов’язаних в розмірі 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (20,4 тис. грн).

Вас також можуть зацікавити новини: