этот материал доступен на русском

"Мобільне рабство" йде: перенесення номерів в Україні стартує з 1 травня 2019 року

17:12, 09 серпня 2018
Транспорт
791 0
Ілюстрація REUTERS

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), повноцінно запустить послугу з перенесення абонентських номерів (MNP) в Україні з 1 травня 2019 року.

Читайте також"Укртелеком" готує експеримент: замінить фіксований зв'язок мобільним

Таке рішення було прийнято на засіданні комісії 7 серпня, повідомляє прес-служба НКРЗІ.

Згідно з повідомленням, до 1 лютого 2019 року має завершитися створення локальних баз даних операторів телекомунікацій, які надають послуги мобільного зв'язку, та їх підключення до централізованої бази даних ДП "Укрчастотнагляд".

"Зазначені терміни, визначені в проекті рішення НКРЗІ, були взяті за основу рішенням НКРЗІ від 26 червня 2018 року. У встановлений строк проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій не надходило. Проект акта спрямований на узгодження в зацікавлені державні органи", - додали в Нацкомісії.

Як повідомляв УНІАН, у вересні 2015 року державне підприємство "Український державний центр радіочастот" (УДЦР) оголосило про початок процедури державних закупівель послуг для створення і впровадження централізованої бази даних, необхідної для запуску послуги MNP.

Ілюстрація REUTERS

У першому тендері взяли участь 4 компанії: "Діалінк", "Т4в", "Ес Ай Центр" і "Технічний центр інтернет". Однак УДЦР на засіданні 5 листопада заявив, що жоден з учасників не надав повного пакету документів, передбаченого законом про здійснення держзакупівель, і оголосив про повторне проведення конкурсу.

У повторному тендері взяли участь 6 компаній: Huawei, Ericsson, "Діалінк", "ЕС АЙ центр", "Т4в" і "Українські спеціальні системи".

25 січня 2016 року УДЦР оголосив переможцем MNP-тендеру компанію "Діалінк", після чого інші учасники торгів та низка українських ЗМІ висловили свою незгоду з прийнятим рішенням.

Наприкінці квітня 2016 року УДЦР переглянув результати тендеру, як того вимагало рішення Антимонопольного комітету України від 18 березня, і обрав переможцем IT-компанію "Ес Ай Центр". Це рішення, у свою чергу, також викликало невдоволення з боку переможених учасників, які почали оскаржувати його в судових інстанціях.

У квітні 2017 року Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації (Держспецзв'язку) дозволила мобільним операторам почати роботи з проектування своїх телекомунікаційних мереж для надання послуги MNP.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter