этот материал доступен на русском

Штрафи для «євробляхерів» офіційно набули чинності

12:53, 22 серпня 2019
Транспорт
758 0
Набули чинності штрафні санкції для «євробляхерів» / фото УНІАН

Державна фіскальна служба України (ДФС) нагадала, що відсьогодні в Україні набули чинності нові штрафні санкції за порушення при переміщенні транспортних засобів з іноземною реєстрацією, які раніше було відтерміновано з 22 травня.

Читайте такожUber та Bolt вирішили не приймати водіїв на "євробляхах"

Як повідомили в прес-службі ДФС, до цього часу власники автомобілів з іноземною реєстрацією могли оформити свої авто і уникнути таких штрафів.

Зокрема, за новими правилами в разі перевищення терміну доставки транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення від 20 до 30 діб передбачено штраф у розмірі 85 тис. грн.

Якщо термін перевищено більш як на 30 діб, а також у разі втрати або розкомплектації авто розмір штрафу становить 170 тис. грн або передбачено конфіскацію таких авто.

Також у ДФС повідомили, що аналогічні розміри штрафів передбачено і при перевищенні термінів тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення. Так, при перевищенні термінів від 20 до 30 діб - сума штрафу становитиме 85 тис. грн, більше як 30 діб, а також у разі втрати або розкомплектації авто - 170 тис. грн або конфіскація.

Крім того, законом передбачено відповідальність за передачу транспортного засобу особистого користування, який тимчасово ввезено на митну територію України або поміщеного під митний режим транзиту, у володіння або розпорядження іншій особі, а також використання такого авто з комерційною метою. У разі такого порушення доведеться заплатити штраф у розмірі дві тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 34 тис. грн.

Як повідомляв УНІАН, за інформацією заступника голови Офісу президента Руслана Рябошапки, президент України Володимир Зеленський на першому засіданні нового парламенту внесе законопроект про відтермінування на три місяці штрафів за нерозмитнені автомобілі з іноземною реєстрацією.

За словами Рябошапки, чинне законодавство в цьому питанні є недосконалим, і в багатьох випадках його неможливо реалізувати, у зв'язку з чим було прийнято рішення створити робочу групу, яка напрацює необхідні зміни з урахуванням пропозицій, які надійдуть від представників автомобілістів.

Довідка УНІАН. Верховна Рада відтермінувала до 22 серпня поточного року введення в дію норм про посилення адміністративної відповідальності за перевищення терміну перебування в Україні транспортних засобів з іноземною реєстрацією.

До цього з 23 лютого в Україні діяв загальний режим розмитнення автомобілів на єврономерах за повною ставкою акцизного податку, і вже з 24 травня передбачалося, що автовласники платитимуть штрафи, мета яких - припинення використання цих автомобілів на території України.

Митниці Державної фіскальної служби в період дії 50% знижки на акцизний податок під час митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією, з 25 листопада 2018 року до 22 лютого 2019 року включно, оформили за цими пільговими умовами понад 218 тис. авто.

Загалом за вказаний період до бюджету було сплачено 13,5 млрд грн митних платежів.

За різними оцінками, на сьогодні в Україні налічується близько 800 тис. нерозмитнених автомобілів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter