этот материал доступен на русском

Україна випереджає сусідів за кількістю електромобілів і зарядок до них, - перший заступник міністра інфраструктури

18:17, 25 лютого 2020
Транспорт
538 0

В рамках реалізації Національної транспортної стратегії до 2030 року Україна передбачає кроки, які сприятимуть поступовому переходу на електричний транспорт. До 2030 року 100% закупівель міст повинен становити лише електротранспорт. 

Про це заявив у Женеві перший заступник міністра інфраструктури Дмитро Абрамович, виступаючи на пленарному засіданні Комітету з внутрішнього транспорту Евроекономкомісії ООН.  "За темпами збільшення кількості електромобілів і електрозарядної інфраструктури ми випереджаємо всі сусідні країни і посідаємо третє місце в Європі", - підкреслив Абрамович.

За його словами, бурхливий розвиток транспортного сектора, особливо вантажної логістики і пасажирських перевезень, прискорює економіку, розвиває торгівлю і співпрацю між державами.  Однак кліматичні проблеми вимагають переглянути підхід до цього процесу.  "Все держави-члени (ЄС - ред.) згодні, що необхідно переходити на більш екологічні види внутрішнього транспорту як ефективного інструменту для вирішення глобальних кліматичних проблем", - зокрема сказав Дмитро Абрамович.

Що стосується співпраці в цьому напрямку, Україна робить всі кроки для забезпечення екологічного майбутнього.  "Ми раді бачити, що Європа робить кроки для захисту навколишнього середовища і запобігання змінам клімату.  Нова "Зелена Угода" ЄС є яскравим прикладом цього, - заявив держменеджер.  - Уряд України повністю підтримує Декларацію Комітету з внутрішнього транспорту «Удосконалення підходів в області стійкого внутрішнього транспорту з урахуванням глобальних кліматичних і екологічних викликів: єдиний заклик до спільних дій».

Нагадаємо, 25 лютого етапом політики високого рівня почалося пленарне засідання Комітету з внутрішнього транспорту Європейської економічної комісії ООН.  Тема - "Екологічні виклики сталого внутрішнього транспорту".

Через п'ять років після підписання Паризької угоди з клімату і прийняття Генасамблеєю ООН Цілей у галузі сталого розвитку, клімат і екологія залишаються глобальною проблемою.  Внутрішній транспорт сприяє зміні клімату, залишаючи значний вуглецевий слід.  Саме тому так важливо мати екологічно чистий транспорт, що дозволить скоротити викиди СО2 та інших шкідливих речовин.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter