У КМДА заявили, що для прийняття рішення знадобиться 2-3 місяці / Офіційний портал Києва

Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник заявив, що процес зміни тарифу на проїзд у комунальному громадському транспорті триває два-три місяці та остаточне рішення буде прийнято після ретельного аналізу розрахунків, наданих перевізниками.

Про це він повідомив у ефірі одного з українських телеканалів.

Читайте такожУ КМДА пояснили механізм підвищення цін на проїзд у транспорті

"Вчора були заяви в частині підвищення тарифу київськими перевізниками, комунальними підприємствами "Київський метрополітен" і "Київпастранс" зроблені відповідні розрахунки - 21 і 25 гривень. Ці документи сьогодні передаються в департаменти транспорту та економіки, і буде зроблений детальний аналіз цих розрахунків і після цього будуть прийматися ті чи інші рішення", - заявив він.

За словами Поворозника, зміна тарифу є досить тривалою - це процес двох-трьох місяців, це процес громадських обговорень, він публічний.

"Це буде обговорюватися перед тим, як будуть вноситися ті чи інші зміни щодо вартості тарифу", - зазначив він.

"З аналізу ситуації тієї, яка є на комунальних підприємствах, будуть прийматися ті чи інші рішення, і я точно скажу, що вони будуть прийматися з урахуванням думки киян, в тому числі. Ми розуміємо складну економічну ситуацію, яка є не тільки на підприємствах транспорту, а також складну ситуацію й у киян в першу чергу, пов'язану з пандемією ... будемо знаходити якусь золоту середину", - додав перший заступник голови КМДА.

Що цьому передувало

13 травня трудові колективи транспортних комунальних підприємств "Київський метрополітен" і "Київпастранс" заявили про те, що просять столичну владу підвищити тариф на проїзд.

КП "Київський метрополітен" і КП "Київпастранс" просять мера Віталія Кличка і депутатів Київради негайно розв'язати питання і підтримати підприємства.

Одним зі шляхів розв'язання проблеми транспортники бачать збільшення тарифу на перевезення пасажирів.

У метрополітені зазначають, що на 2021 рік економічно обґрунтованим є тариф у розмірі 21,05 грн, у "Київпастрансі" - 25,18 грн для трамваїв, тролейбусів, автобусів і 78,9 грн - для міської електрички.