В мережі опублікували схему, за допомогою якої Порошенко нібито готує масштабну скупку голосів на виборах / УНІАН

Громадський проект "Карусель-2019", який розповідає про скупку голосів на виборах президента, стверджує, що розкрив всю київську "сітку" Петра Порошенка.

Читайте такожАваков заявив про розгортання систем масштабного підкупу виборців

"Карусель-2019" вперше наводить повний кадровий розклад - хто з штабу Порошенка замішаний у цій схемі і як розподіляються обов'язки зверху донизу, йдеться у розслідуванні сайту "Карусель".

Відео дня

За даними сайту, Петро Порошенко поділив Україну між двома організаторами.

Це перший заступник глави АП Віталій Ковальчук і нардеп Сергій Березенко. Вони координують дві мережі зі скупки голосів. І страхують один одного, якщо на одну з мереж йде атака. Штаб Ковальчука крім точкової скупки основну ставку робить на адмінресурс, вибудовуючи «піраміду» з президентської вертикалі - через ОДА і далі вниз до рівня селищ. Головний технолог даного проекту - Коробко Гнат, відомий своєю роботою в "кишеньковому" проект Банкової - "Наш Край" на місцевих виборах 2015 року.

Скандальними "соціологічними опитуваннями" у Ковальчука займається Андрій Воронков - голова громадської організації "Солідарність". Ці опитування дозволяють скласти базу умовно-лояльних до Порошенка виборців. Після їхні списки направляються в ОДА. За ним потім виробляються виплати соціальної допомоги з місцевих бюджетів за так званою програмою "Турбота" (тобто, головна фішка Сітки в тому, що вона фінансується за державний рахунок; при цьому виплати йдуть тільки тим, хто потенційно готовий проголосувати за Петра Порошенка).

Штаб Березенка робить ставку на скупку, так сказати, в приватному порядку - формуючи структуру безпосередньо "в полях". Головним технологом цього проекту є Дмитро Касьянов, який став відомим завдяки довиборам у Верховну Раду в 2015 році в Чернігові, де він, власне, і вів кампанію Березенка, під час якої його звинувачували в скупці голосів виборців.

У теж час, на рівні регіонів є свої куратори. Так, сайт детально розписує структуру управління цим проектом у Києві. "Карусель-2019" стверджує, що Сіткою в Києві керує відомий бізнесмен Вадим Столар - один зі "смотрящих" за всім земельно-будівельним бізнесом у столиці, по суті, "куратор" офіційного мера Віталія Кличка.

Саме в його руках нібито сконцентровані бюджетів усіх агітаційних структур: наметів, соцопитувань, публічних заходів. На цьому, нижчому рівні, відбираються потенційні виборці президента, яких можна потім фінансово стимулювати прийти на дільниці і проголосувати за діючого президента.

Їхні "досьє" направляються в Київський виборчий штаб (КВШ), який контролює роздачу грошей, і окружні штаби.

Актив Столара складають члени громадської організації "Центр розвитку міста". Серед її засновників депутат Київради і племінниця Столара Людмила Костенко. До речі, цікаво, що керівником цієї ГО є Олексій Лузан - керівник польової структури в окрузі №217 на Оболоні - рідному окрузі Столара.

Сам же Київський штаб, як з'ясувала "Карусель", розташовується на Спортивній площі, 3в, займаючи 6 і 7 поверхи. "Там сидить верхівка піраміди", - йдеться в статті.

Начальником КВШ є депутат Київради від БПП Андрій Андрєєв. Це людина Столара, яка в столиці керує темою Мафів. Секретар штабу - депутатська помічниця Андрєєва Іванна Сокольникова. Вони удвох займають кабінет на 6-му поверсі.

Польовою структурою штабу керує Олександр Григор'єв - колишній керівник спортивної організації "Сагайдачний", яку заснувала Іванна Сокольникова.

Велику увагу в штабі надають систематизації даних. Керівник напрямку Вероніка Кащеєва разом з родичкою Столара є засновником "Центру розвитку міста".

Навчальним центром керує Ганна Бандурка. Вона дружина Олександра Дениса - заступник начальника департаменту громадських комунікацій КМДА.

Один з найцікавіших відділів - це агітація. Ним керує голова Департаменту благоустрою Києва Андрій Фіщук. Тобто це колега голови штабу Андрєєва. Він виходець з Донбасу, як і практично весь агітаційний відділ.

Важливою персоною в штабі вважається Сергій Влащенко - керівник відділу ідеології і медійного супроводу. Його називають "смотрящим" за штабом від Столара.

Окружні штаби мають над собою кураторів.

Як влаштована зсередини система скупки голосів, створена штабом Порошенко і хто нею керує / "Карусель-2019"

Це секретар Київради Володимир Прокопів, депутат Київради від БПП Ігор Баленко, нардеп "Волі народу" Олесь Довгий, "народоволець" Олександр Супруненко, сам Вадим Столар, нардеп від БПП Володимир Ар'єв, БПП-шник Олександр Третьяков, нардеп від тієї ж політсили Максим Саврасов, депутат Київради Михайло Терентьєв, нардеп Дмитро Андрієвський і депутат Київради Олександр Бродський.

Структура всіх окружних штабів - нижче на схемах. Як бачимо, там працюють помічники вказаних вище депутатів, колишні радники Януковича і навіть діти пасторів церкви "Посольство Боже".

Зазначимо, Telegram-канал Politicus, який веде відомий журналіст Сергій Лямець, повідомляв, що команді Петра Порошенко нібито вдалося побудувати масштабну мережу щодо масової скупки голосів виборців на майбутніх виборах.

Як повідомляв УНІАН, раніше глава МВС Арсен Аваков заявив, що штаб одного з кандидатів у президенти використовує адмінресурс для підкупу голосів, використовуючи бюджетні кошти соціальних програм.