этот материал доступен на русском

Зеленський у другому турі переміг у всіх регіонах - остаточні дані Національного екзит-полу

22:20, 21 квітня 2019
Вибори 2019
12332 0
Володимир Зеленський / REUTERS

Кандидат у президенти Володимир Зеленський у другому турі виборів переміг чинного главу держави Петра Порошенка в усіх регіонах України. 

Як передає кореспондент УНІАН, про це свідчать оголошені на прес-конференції у Києві результати проекту "Національний екзит-пол 2019" станом на 20.00, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, Київським міжнародним інститутом соціології та Українським центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова.

На заході України за Зеленського проголосували 56,9% виборців, за Порошенка - 41,3%, у центрі за Зеленського - 70,2%, за Порошенка - 28,0%, на півдні за Зеленського - 85,4%, за Порошенка - 13,5%, на сході за Зеленського - 87,3%, за Порошенка - 11,5% виборців.

Викреслили обох кандидатів, перекреслили весь список або зіпсували бюлетень на заході 1,8% виборців, у центрі - 1,8%, на півдні - 1,1%, на сході - 1,1%.

Читайте такожОстаточні дані Національного екзит-полу: Зеленський набирає 73% голосів, Порошенко – 25,5%

Національний екзит-пол під час президентських виборів 2019 року здійснюється за фінансової підтримки міжнародних донорів: Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, Представництва Європейського Союзу в Україні, Міжнародного фонду "Відродження", Посольства Канади в Україні.

Польовий етап дослідження "Національний екзит-пол" здійснювали КМІС та Центр Разумкова. Опитування не проводилося у спеціальних дільницях в лікарнях, тюрмах, військових частинах, на закордонних дільницях. За винятком окупованих територій опитування здійснювалося на всій території, яка підконтрольна владі України. Опитування проводилося на 300 виборчих дільницях (по 150 дільниць окремо для КМІС і центру Разумкова). 

Вибірка репрезентативна для України в цілому і для чотирьох регіонів - захід, центр, схід і південь.

У другому турі на кожній дільниці працювали по дві-три особи. Загалом задіяно близько 750 інтерв'юерів, які пройшли спеціальне навчання. Опитано 14 тис. 561 особу.

Статистична похибка вибірки з урахуванням дизайн-ефекту не перевищує 1,3%. Похибка вибірки не перевищує 3%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter