этот материал доступен на русском

Ми забезпечили чесні і безпечні вибори - Аваков

22:25, 23 квітня 2019
Вибори 2019
1630 0
Аваков впевнений, що особовий склад МВС і надалі зможе забезпечити спокій і порядок в країні / фото УНІАН

МВС впоралося із поставленими завданнями - масових порушень громадського порядку не було, а зафіксовані незначні порушення не вплинули на результати виборів.

Міністр внутрішніх справ впевнений, що особовий склад МВС і надалі зможе забезпечити спокій і порядок в країні.

Під час виборів Президента безпеку громадян і порядок на виборчих дільницях забезпечували 133 тис. правоохоронців. Під цілодобовою охороною перебувало 197 ОВК та майже 30 тис. виборчих дільниць. НПУ здійснювала охорону і допомогу іноземним спостерігачам.

Міжнародні експерти мали можливість ознайомитися з роботою МВС, зокрема Ситуаційного центру Нацполіції, який в цілодобовому режимі займається збором, обробкою і відповідним реагуванням на інформацію про порушення під час виборів.

Окремим досягненням цього виборного процесу стала публічна інтерактивна система фіксації абсолютно всіх порушень «Вибори-2019». Завдяки їй кожен громадянин може відстежити онлайн будь-який день виборчого процесу і побачити, що сталося, яка реакція правоохоронців була.

Для інформування громадян функціонував оперативний штаб МВС. Зведення про ситуацію здійснювалося кожні 2 години. Для оперативного реагування на події в режимі нон-стоп працювали гарячі лінії. При найменшій підозрі про порушення закону громадяни могли звернутися до call-центру.

Глава МВС повідомив, що протягом трьох днів спостерігалася рекордна кількість недостовірних повідомлень про мінування великих державних об'єктів і атак на наші системи через сервіс VPN з адрес, нібито зареєстрованих в США і Китаї, а насправді - в РФ. Спільними силами МВС, СБУ, Держкомзв'язку та ЦВК впоралися з цією ситуацією.

З початку виборчої кампанії поліція отримала 9,5 тис. повідомлень про порушення. З них у другому турі Нацполіцією зареєстровано 1245 заяв, що вдвічі менше, ніж у першому турі.

Більше всього повідомлень пов'язані із незаконною агітацією, фотографуванням бюлетеня і пошкодженням бланків для голосування. Також надходили повідомлення про підкуп виборців. Зафіксовані спроби виносу бюлетеня. Найбільшу кількість порушень зафіксовано в Дніпропетровській, Київській і Донецькій областях.

Читайте такожМера Василькова підозрюють в організації підкупу виборців на користь одного з кандидатів у президенти

У другому турі волевиявлення відкрито 17 кримінальних проваджень, 12 з них - за ст. 158 КК України. (Надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців чи фальсифікація виборчих документів, документів референдуму, підсумків голосування або відомостей Державного реєстру виборців). Що стосується членів комісії ділянки, яка не відкрилася в селі Лебединському Донецької області, відкрито кримінальне провадження за ст. 157 КК. Винним загрожує до 7 років позбавлення волі.

В цей же день поліція зафіксувала порушення законодавства одним із кандидатів у президенти. За фактом демонстрації виборчого бюлетеня оформлені матеріали про адміністративне порушення.

Нагадаємо, що в ході виборчої кампанії була припинена незаконна схема: під виглядом матеріальної допомоги за рахунок коштів державного бюджету - органи місцевої влади здійснювали підкуп пенсіонерів Києва, Київської області. Подібний факт був виявлений в Василькові Київської області. За попередніми підсумками розслідування - 19 квітня Васильківському міру ГПУ повідомила про підозру у правопорушеннях, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 357 КК України.

«Це один з прикладів ідеальної превенції правопорушень. Про всі виявлені правопорушення ми повідомляємо суспільству і реагуємо на них належним чином. МВС не допустить порушення букви закону, ні при яких умовах. Безпека громадян і порядок в країні – перш за все», - повідомив Арсен Аваков.

У свою чергу, міжнародні спостерігачі відзначили, що вибори Президента України були добре організовані, а зафіксовані незначні порушення не можуть вплинути на результати виборів. Посли G7 в Україні високо оцінили роботу ЦВК та правоохоронних структур по створенню правових і безпечних умов, що дозволило українським громадянам у повній мірі реалізувати свої демократичні права в рамках чесного виборчого процесу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter