У Верховну Раду проходять 5 партій / фото УНІАН

Станом на 18.00 у Верховну Раду України проходять п'ять політичних партій.

Як передає кореспондент УНІАН, про це свідчать оприлюднені на прес-конференції в Києві результати проекту "Національний екзит-пол 2019", проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, Київський міжнародний інститут соціології та Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова.

Так, за партію "Слуга народу" проголосували 43,9% виборців, за партію "Опозиційна платформа - За життя" - 11,5%, за партію "Європейська солідарність" - 8,9%, за партію "Батьківщина" - 7,6%, за партію "Голос" - 6,3% виборців.

Відео дня

Читайте такожОприлюднено дані екзит-полу ТСН: "Слуга народу" набирає 44,4% голосів виборців

Інші партії набрали менше прохідного бар'єра в 5%. Зокрема, за партію "Сила і честь" проголосували 4,4%, за партію "Опозиційний блок" - 3,3%, за «Партію Шарія» - 3,1%, за Радикальну партію Олега Ляшка – 2,8%, за партію "Українська стратегія Гройсмана" - 2,2%, за партію ВО "Свобода" - 2,1%.

За інших кандидатів, як свідчать дані екзит-полу, проголосували менше 2% тих, хто взяв участь у голосуванні.

Оновлені дані станом на 20.00, на момент закриття виборчих дільниць, оприлюднені о 22.00.

Опитування на виході з виборців дільниць у день голосування провели Київський міжнародний інститут соціології, Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова та фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.

Екзит-пол проводився на 300 дільницях, і на кожній дільниці опитано близько 45 людей.

Організатори повідомили, що польовий етап дослідження здійснюватимуть КМІС та Центр Разумкова.

Генеральна сукупність екзит-полу – виборці, які проголосували на виборчих дільницях на території України (крім спеціальних дільниць – лікарні, тюрми, військові частини, закордонні дільниці, та за винятком окупованих територій). Вибірка буде репрезентативною для України в цілому і для її 4 регіонів (захід, центр, схід, південь).

Читайте такожЕкзит-пол ТСН по виборах у мажоритарних округах Києва: майже всюди перемогли кандидати від "Слуги народу"

Вибірка є двоетапною. На першому етапі у кожній області обирається кількість дільниць відповідно до відсотку виборців у цій області. Самі дільниці обирають випадковим чином. На другому етапі проводиться опитування виборців на виході з виборчих дільниць з певним кроком відбору. Результати декілька разів на день передають у центральний офіс соціологічних компаній.

Результати опитування будуть представлені в загальнонаціональному масштабі та в розрізі чотирьох регіонів: Західний регіон – Закарпатська, Волинська, Рівненська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька та Хмельницька області; Центральний регіон – Житомирська, Вінницька, Кіровоградська, Черкаська, Полтавська, Сумська, Чернігівська, Київська області та місто Київ; Південний регіон – Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька і Дніпропетровська області; Східний регіон – Харківська область, Донецька і Луганська області (підконтрольні українській владі).

Обсяг вибірки – близько 13 тис. респондентів.