Супрун наголошує: пити алкоголь під час вагітності не можна / facebook.com/ulanasuprun

Виконувач обов'язків глави МОЗ Уляна Супрун наголосила, що взагалі не існує безпечної дози алкоголю, під час вагітності — тим паче.

З перших тижнів вагітності кожен келих вина мама "ділить" зі своєю дитиною, перетравлювати його їм теж доведеться разом. І кожен келих вина або будь-якого іншого алкоголю може вплинути на ріст та розвиток дитини, спричинити негативні наслідки зараз або в майбутньому, пише Супрун на своїй сторінці у Facebook.

"Токсичний вплив будь-якого алкогольного напою для плоду співставний із важким похміллям у дорослої людини. Для мозку дитини, яка розвивається, це дуже важко та завжди має негативні наслідки. Крім того, алкоголь може стати причиною викидня або порушення прикріплення зародку у матці", - наголосила виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я.

Відео дня

Так, серце малюка починає битися наприкінці першого місяця. Це один із перших органів, які формуються в організмі плоду. А алкоголь у першому триместрі може вплинути на розвиток клітин серця, а протягом усієї вагітності підвищує ризик появи судинних мальформацій і дефектів міжпередсердної перегородки.

Читайте такожСупрун розповіла, як боротися з неприємним запахом тіла та що на нього впливає

У свою чергу, нервова система закладається у перші два місяці, але формується протягом усієї вагітності. Алкоголь може спричинити проблеми з навчанням та запам'ятовуванням у дитини в майбутньому.

А печінка плоду формується протягом усієї вагітності, і дитина в утробі не здатна вивести алкоголь зі свого організму.

"Алкоголь може спричинити збій у формуванні дихальної системи та призвести до передчасного народження. Під час другого триместру алкоголь на 68% підвищує ризик народження дитини з малою вагою.  Випитий мамою алкоголь уповільнює розвиток суглобів дитини, тому у майбутньому можуть виникати проблеми з пересуванням", - зазначила в.о.глави МОЗ.

Крім того, через вживання спиртних напоїв, може розвинутись фетальний алкогольний синдром. Основні його симптоми — зміна рис обличчя (тонка верхня губа, широке пласке перенісся, маленька та вузька очна щілина), зменшення довжини пальців та погіршення координації після народження.

Багато жінок вважають "маленькі" дози алкогольних напоїв не шкідливими — особливо під час останнього триместру вагітності. Але це не так.

"Також якщо жінка тільки намагається завагітніти, варто припинити вживання алкоголю. Адже можна вже бути вагітною, але ще не знаєте про це", - підсумувала Супрун.

Раніше британські вчені з'ясували, що вживання навіть близько 0,5 літра пива або великого келиха вина сприяє порушенню почуття волі та самоконтролю у здорових людей.