В Україні розробляють план на випадок поширення коронавірусу  / фото УНІАН

Департаментам охорони здоров’я доручено розробити маршрути госпіталізації пацієнтів на випадок поширення коронавірусу в Україні із визначенням лікувальних закладів, які найкраще оснащені і кадровим складом і обладнання для проведення терапії.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив член експертної групи оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я, лікар-анестезіолог Сергій Дубров на брифінгу щодо ситуації з поширенням коронавірусу 2019-nCoV.

За його словами, за дорученням міністра охорони здоров'я на вихідних він поспілкувався з усіма керівниками служби анестезіології та інтенсивної терапії.

Відео дня

«757 відділень інтенсивної терапії, які підпорядковані департаментам охорони здоров’я, на 100% всі забезпечені киснем - одним з основних методів терапії пацієнтів з гіпоксемією», - сказав Дубров.

Він зазначив, що «на задовільному рівні є матеріально-технічне забезпечення, зокрема забезпеченість респіраторами високого класу на сьогодні становить 0,62 на одне ліжко інтенсивної терапії, а ліжок інтенсивної терапії на сьогодні 5581».

Читайте такожТести на виявлення коронавірусу мають надійти в Україну максимум наступного тижня - МОЗ

В.о. генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я» Міністерства охорони здоров’я України Ігор Кузін на брифінгу повідомив, що в аеропорту «Бориспіль» санітарно- карантинний пункт переведено на цілодобовий режим роботи і забезпечено чергування як оперативних бригад швидкої медичної допомоги, так і лікарів-епідеміологів.

«Сьогодні до кінця дня ми зможемо направити інструкції для практичних лікарів - це буде чек-лист для тих пацієнтів, які звертаються, і в них є певні підозри або їм треба надати певну консультацію з певних ризиків інфікування на тій чи іншій території», - зауважив він.

Крім того, підкреслив Кузін, також збирається інформація з управлінь охорони здоров’я та лабораторних центрів щодо наявності засобів індивідуального захисту медиків та певного переліку лабораторного обладнання для проведення лікувальних заходів.

Як повідомляв УНІАН, у світі офіційно зареєстровано 4 тис. 474 випадки інфікування новим коронавірусом.

Станом на ранок 28 січня у Китаї було підтверджено 4 тис. 535 випадків виявлення коронавірусу. 106 осіб померли, 60 осіб вдалося вилікувати.

Про спалах пневмонії невстановленого походження в місті Ухань влада Китаю заявила наприкінці грудня 2019 року. Встановлено, що збудником захворювання став новий тип коронавірусу – 2019 nCoV. Вірус передається від людини до людини. Інкубаційний період коронавірусу триває від 2 до 12 діб.

Випадки виявлення коронавірусу вже зафіксовано в багатьох країнах світу.

За інформацією МОЗ, раніше в Україні було три підозри на коронавірусну інфекцію 2019-nCoV, всі вони не підтвердились.