Пестициди не псують продуктів?

14:13, 20 серпня 2008
Країна
0 0

Стаття з журналу Товариства хімпромисловості

Журнал Товариства хімічної промисловості США опублікував статтю з несподіваними висновками. Виявилося, що екологічно чисті сільськогосподарські культури, вирощені без використання пестицидів, абсолютно нічим не відрізняються від аналогічних овочів і фруктів, вирощених з допомогою хімії.

У рамках дослідження, яке проводили в Данії, протягом двох сезонів тварин годували трьома видами сільськогосподарської продукції. Перший вид овочів і фруктів був зрощений винятково чистими методами, тобто вирощуючи корм, не вдавалися до мінерального добрива й підгодівлі, а рослини не захищали від шкідників за допомогою сучасних отрутохімікатів.

Другий вид продукції виростили за допомогою обмеженої кількості хімікатів, а третя група овочів і фруктів росла в умовах практично необмеженого використання популярних сільськогосподарських хімікатів. До  того ж, як наголошують експерти, усі три групи рослин вирощували на однакових ґрунтах і в однакових погодних умовах.

Після того, як піддослідні тварини вживали різні види продуктів, дослідники заміряли кількість хімікатів у їхньому гної. З’ясувалося, що різниця в раціоні не викликала змін у стані здоров`я в піддослідних і не відбилася на хімічному складі їхніх екскрементів.

Хоча раніше вчені Абердинського університету дійшли висновку, що використання деяких пестицидів підвищує ризик виникнення хвороби Паркінсона.

 

За матеріалами WashProfile

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter