В Україні - половина продуктів харчування з трансгенами

11:24, 02 січня 2008
Країна
1 0

І лише один центр для виявлення ГМО 

Івано-Франківськ. 1 січня. УНІАН. Спеціалізовану лабораторію з визначення генетично модифікованих організмів (ГМО) мають намір відкрити на базі ДП "Івано-Франківськстандартметрологія".

Як повідомили УНІАН у прес-службі ДП "Івано-Франківськстандартметрологія", це буде другий в Україні діагностичний центр (один працює в "Укрметртестстандарті"), який визначатиме наявність трансгенних компонентів у продуктах харчування і сільськогосподарській сировині. Наразі створено ініціативну групу з підготовки до створення такої лабораторії, але необхідних коштів (380 тис. грн.) для придбання обладнання підприємство не має. Громадськість та підприємці Івано-Франківської області, представники ДП "Івано-Франківськметрологія" звернулися до голови облдержадміністрації Миколи ПАЛІЙЧУКА та голови обласної ради Ігоря ОЛІЙНИКА з проханням розглянути можливість фінансування створення лабораторії.

За результатами досліджень "Укрметртестстандарту" встановлено, що в Україні ГМО містяться в половині продуктів харчування. За інформацією фахівців, у людини, яка постійно споживає продукти з високим вмістом таких речовин, зростає вірогідність алергічних реакцій, порушення обміну речовин, змінюється опірність організму до антибіотиків, зростають ускладнення при лікуванні деяких захворювань.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter