Спочатку лікарняні запустять у тестовому режимі / Фото УНІАН

У Міністерстві охорони здоров’я України планують в серпні запустити повноцінне тестування листків непрацездатності в електронній формі.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Читайте такожКоронавірус в Україні підтвердили ще у 800 людей

Відео дня

«Зараз ми звернулися до наших лікарень щодо тестування цієї моделі (електронних лікарняних - УНІАН), вона буде заповнюватися на ресурсах Пенсійного фонду, коли лікар може відразу заповнити та за допомогою електронного цифрового підпису підписати лікарняний. Зараз ми в режимі тестування і отримання відгуків від наших лікарень...Більше 700 лікарень вже відгукнулися і почали тестувати, я думаю тиждень-два ми її протестуємо, налаштуємо і вже в серпні плануємо запустити цю систему», - повідомив Степанов.

За його словами, вона спочатку буде функціонувати в тестовому режимі, який, зокрема, передбачає дію як електронних, так і звичайних паперових лікарняних листків непрацездатності, для того щоб цей перехід був поступовий.

«В майбутньому ми достатньо швидко повністю перейдемо на електронний реєстр цих лікарняних, які дозволять знизити будь-які фальсифікації та порушення в цій сфері», - додав очільник МОЗ.

Як повідомляв УНІАН, раніше в уряді наголошували, що держава щорічно втрачає до мільярда гривень на рік через використання громадянами фальшивих лікарняних листків.

За підрахунками Мінсоцполітики, економія бюджетних коштів від введення електронних лікарняних листів становитиме від 1 до 4 млрд грн щорічно.