МОЗ готує покарання для лікарів-антивакцинаторів / фото УНІАН

У Міністерстві охорони здоров'я вирішила карати українських лікарів, які виступають проти вакцинації від коронавірусу: їм загрожує звільнення.

Як розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв'ю "Главкому", МОЗ має намір застосувати санкції до тих лікарів, які мають низькі показники вакцинації від COVID-19. Там переконані, що причиною такої ситуації може бути відвертий виступ медиків проти щеплень від коронавірусу.

За словами Кузіна, на сьогодні багато сімейних лікарів мають нульові показники вакцинації на ділянках.

Читайте також17 хвилин клінічної смерті: лікарі врятували невакциновану від COVID-19 жительку Івано-Франківщини (відео)

"Це означає, що медики не телефонують своїм декларантам, не інформують про вакцини, не запрошують людей робити щеплення", – пояснив він.

Санлікар підкреслив, що тим самим лікарі не виконують вимоги наказу МОЗ №504 про порядок надання первинної медичної допомоги. 

Тому, як розповів Кузін, для початку планується просвітницька робота з лікарями, під час якої з ними ще раз поговорять про користь вакцинації. А до особливо злісних противників вакцинації застосують санкції.

"Основна санкція, яка може бути, – це припинення контракту НСЗУ з таким медичним працівником через порушення ним порядку надання первинної медичної допомоги",– наголосив Кузін.

Нагадаємо, раніше професор НАН України заявив, що лікарі-антивакцинатори загрожують нацбезпеці, їх потрібно звільняти.

Записатися на вакцинацію вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0 800 60 2019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Вакцинація проти коронавірусу в Україні: що варто знати