Як розпізнати психологічний аб'юз у відносинах / фото ua.depositphotos.com

Аб'юзивні стосунки - це форма насильства, яка виражається в емоційному або психологічному тиску, залякуванні, маніпуляції, і яка завдає короткострокові та/або довгострокові психологічні травми жертві. Жертва занурюється в цикл аб'юза поступово - зниження самооцінки і втрата особистісних кордонів протікають повільно і часто залишаються непоміченими. У більшості випадків людина навіть не усвідомлює, що піддається насильству.

Психолог Юлія Медведєва на своїй сторінці в Instagram зазначила, що аб'юзером у стосунках може бути як чоловік, так і жінка.

Читайте такожТоксична мати: психолог розповіла, які найгірші установки можуть транслювати жінки своїм дочкам

Відео дня

І так, ознаки аб'юзера: 

  • Грубі стосовно дітей і тварин

"Всіх дітей потрібно лупити! Щоб знали, хто в родині головний!"; "Я б поусипляв усіх цих вошивих дворняг і на мило пустив!"- таке ставлення до дітей і тварин демонструє внутрішню тягу до насильства, стверджує експерт.

  • Ігнорує особисті кордони

У сім'ях це може проявлятися в звичці входити без стуку в чужу кімнату, спробах брати чужі речі без попиту, заборонах закривати двері, які супроводжуються фразами: "Навіщо це ти двері закриваєш? Тобі є що від мене приховувати?"

  • Заперечує ваше право на власні почуття

У стосунках він / вона буде ігнорувати ваші спроби сказати, що вам боляче, неприємно, страшно, що не хочеться щось робити або кудись йти. Ваші благання і сльози не будуть його вражати. Максимум, що ви можете почути, - "Досить нити!"; "Досить мені мозок виносити!"; "Ти що хочеш, щоб я розсердився?!.."

  • Весь час критикує

Ви будете регулярно чути, що фігура у вас жахлива, одягнені вічно не так: "Ну в такому одязі ти як бомж виглядаєш!"; "Поводишся як скиглій!".

  • Контролює і допитує

У стосунках така людина прагне вирішувати всі головні питання і бути в курсі що, де, коли і з ким ви робили. Тримає в своїх руках бюджет і змушує вас питати дозволу з кожного приводу.

  • Прагне ізолювати вас

Він / вона сильно і відкрито ревнує, коли ви проводите час з кимось іншим, навіть з родичами. Змушує вас вічно виправдовуватися за те, що ви приділяєте йому недостатньо часу. Любить питати: "Навіщо тобі ця Світлана? Тобі мене не вистачає?"

Він / вона ображає і критикує всіх неугодних йому родичів, друзів і знайомих. Забороняє спілкуватися з певними людьми.

  • Переконує, що любить як ніхто інший

Саме ця їх особливість і змушує багатьох терпіти емоційне насильство, адже аб'юзери переконують, що всі їхні принижуючі дії, всі отруйні слова, весь задушливий контроль виключно з почуття любові. Вони маніпулюють найсвятішим поняттям - "кохання", щиро вірячи, що за це їм будуть готові пробачити все.

Психологічний аб'юз завдає серйозної шкоди психологічному стану людини. Він викликає постійне почуття страху, сорому, провини, і сильно знижують самооцінку, що часто не дозволяє жертві самій вибратися з цього Положення. Дуже важливо вчасно розпізнавати аб'юз і запобігати такі відносини. Якщо ви потрапили в аб'юзивні стосунки, не бійтеся шукати допомоги у близьких, або звертатися за професійною психологічною допомогою.

В цілому, в будь-яких відносинах важливо твердо відстоювати свої особисті кордони і знати, що кожна людина заслуговує на повагу і підтримку.

Нагадаємо, як писав УНІАН, в Австралії уряд вирішив виплачувати 5 тисяч австралійських доларів (3,7 тисячі доларів США) жертвам аб'юзу у стосунках. Програма підтримки розрахована одноразово для представників всіх статей.

Вас так само можуть зацікавити новини