этот материал доступен на русском

The Guardian: Коронавірус з Китаю може заразити 60% населення Землі

12:39, 11 лютого 2020
Зарубіжні новини
2077 0
REUTERS

Епідемія нового коронавірусу може охопити до двох третин населення світу, якщо її не вдасться взяти під контроль. Так вважає один з головних епідеміологів Гонконгу. Його застереження прозвучали після того, як у Всесвітній організації охорони здоров’я оголосили, що нещодавно виявлені випадки виявлення коронавірусу у пацієнтів, які ніколи не були в Китаї, можуть виявитися лише  «верхівкою айсберга».

Читайте такожКожні 15 хвилин: за добу в китайській провінції Хубей через коронавірус померли понад 100 осіб

Як пише The Guardian, професор Габріель Леун, який очолює кафедру охорони здоров’я в Гонконгському університеті, прокоментував, що головним завданням лишається з’ясування розмірів й форми цього «айсберга». Більшість експертів вважають, що кожен заражений пацієнт, в середньому буде передавати смертельний вірус приблизно 2,5 людям. Таким чином, «рівень атаки» сягає 60-80%.

«60% населення світу – це страшна, велика цифра», - сказав Леун журналістам The Guardian у Лондоні перед тим, як вирушити на зустріч експертів ВООЗ у Женеві.

Навіть якщо загальний рівень смертності не перевищить 1%, що на думку Леуна можливо за умови врахування середнього класу, все одно кількість загиблих буде дуже великою. Гонконгський вчений збирається сказати ВООЗ, що головна проблема – це масштаби всесвітньої епідемії, яка наростає. А другий пріоритет – це з’ясувати, чи жорсткі методи Китаю дійсно спрацювали й стримали поширення вірусу. Адже якщо китайський підхід був ефективним, тоді іншим країнам варто теж ним скористатися.

Читайте такожСмертельний коронавірус: експерти ВООЗ прибули до Китаю для вивчення вірусу

Кількість загиблих від коронавірусу на материковому Китаї у вівторок перевалила за тисячу людей. Крім того, кількість заражених теж вагомо зросла. Леун – один з головних світових експертів у сфері епідемій, спричинених коронавірусами. Він зіграв важливу роль у боротьбі проти спалаху SARS в 2002-2003 роках. Вчений тісно співпрацює з іншими передовими науковцями, зокрема з колегами в Імперському коледжі Лондона й Оксфордському університеті.

В кінці січня він попередив, що спалах вірусу, швидше за все, буде «розростатися експонеціально» в містах Китаю. Через один чи два тижні світ дізнався про критичну ситуацію в Ухані. Також вчений допустив, що можуть початися «незалежні, самодостатні спалахи у великих містах по всьому світу». І це може виявитися неминучим через масштабне пересування людей, які були інфіковані, але ще не страждають від симптомів. А системи охорони здоров’я не роблять нічого, щоб зупинити це поширення. Епідеміологи намагалися з’ясувати, що, найвірогідніше, станеться далі.

«Чи справді 60-80% населення світу будуть заражені? Може й ні. Може все буде відбуватися хвилями. Можливо летальність вірусу скоротиться. Адже, вбиваючи всіх на своєму шляху, він гине й сам», - сказав вчений.

Читайте такожЩе один українець заразився коронавірусом на борту Diamond Princess - ЗМІ

Експертам також потрібно з’ясувати, чи обмеження в центрі Уханю й інших великих міст скоротили поширення інфекції.

«Чи ці масивні втручання системи охорони здоров’я, соціальна ізоляція й обмеження мобільності спрацювали в Китаї? Якщо так, як ми можемо їх згорнути? Чи це неможливо?» - каже вчений.

«Давайте припустимо, що обмеження спрацювали. Але як на як довго можна закривати школи? Скільки часу ціле місто буде заблоковане? Як довго людям не можна буде ходити в крамниці? І якщо усунути ці обмеження, чи почнеться одразу ж новий спалах? Це все дуже важливі питання», - додав Леун.

Якщо ж методи Китаю не спрацювали, тоді доведеться зіштовхнутися з іншою неприємною правдою: коронавірус, вірогідно, неможливо стримати. В такому випадку світу потрібно буде змінити тактику. Замість того, щоб стримувати вірус, потрібно буде працювати над тим, щоб скоротити його наслідки.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter