Марсіанська вода, яку було взято зі зразків ґрунту приладами марсохода Curiosity, виявилася значно "важчою", аніж земна: в ній виявилося значно більше важкого ізотопу водню - дейтерію, повідомив Пол Мехеффі, керівник групи вчених, що працюють з хімічною лабораторією марсоходу. Про це повідомляють РІА «Новости».

"Співвідношення дейтерію і водню у воді, отриманій із зразків ґрунту, виявилося в п`ять разів вищим, ніж в земних океанах", - сказав П.Мехеффі на прес-конференції, присвяченій останнім результатам, які були отримані марсоходом.

За його словами, співвідношення звичайного водню і дейтерію (в атомах якого є зайвий нейтрон) дозволить краще зрозуміти еволюцію атмосфери та гідросфери Марса.

Відео дня

Марсохід Curiosity здійснив посадку на поверхню Марса 6 серпня. На борту Curiosity встановлені десять наукових інструментів загальною масою 75 кілограмів, які дозволяють марсоходу проводити детальні геологічні та геохімічні дослідження, вивчати атмосферу і клімат планети, шукати воду і її сліди, органічні речовини і визначати - чи був колись Марс придатний для життя, і чи є на ньому місця, придатні для життя зараз.