Серед іншого полуниця незамінна для зору \ фото УНІАН

Ганяючись за новомодними препаратами для схуднення, гарного настрою і від старіння люди забувають, що всі розробки вчених засновані на природних продуктах, які можна вживати в їхньому первозданному вигляді, що набагато корисніше.

Читайте такожЛікарі порадили, як зміцнити імунітет для захисту від коронавірусу

Наприклад, полуниця - як виявилося, ця смачна ягода допомагає зберегти ясність розуму. Це довели вчені лабораторії клітинної мікробіології ім. Салка в Ла-Хойї (штат Каліфорнія, США). Вони встановили, що полуниця містить фізетин - речовину, здатну боротися з втратою пам'яті при хворобі Альцгеймера.

У дослідах брали участь майже 122 тис. і медичних сестер у віці від 30 до 55 років. З 1976 по 2001 рік вони раз у чотири роки докладно описували, як часто і що саме вони їдять. З 1995 року у випробовуваних, людей, які подолали 70-річний рубіж, оцінювалася діяльність когнітивної функції. По закінченні експерименту вчені встановили, що жінки, які регулярно споживають полуницю і лохину, - найпоширеніші ягоди в США - значно відсунули процес когнітивної дегенерації, пов'язаної з віком. З'ясувалося також, що саме полуниця уповільнює процес старіння на клітинному рівні.

Дуже корисна полуниця і для чоловіків, охочих надовго зберегти свою продуктивну функцію. Як виявилося, стійка назва еротики "полуничкою", виникло не просто так. Полуниця з успіхом замінює віагру. Вже в XX столітті було встановлено, що такою властивістю полуниця володіє завдяки вмісту в ній цинку. Він не тільки підвищує сексуальну збудливість, але і на чверть збільшує ймовірність завагітніти. До речі, французи перед тим, як відправити молодят спати, готують їм полуничний суп з вершками.

У полуниці також містяться речовини-антоціани - клас флавоноїдів, які благотворно діють на серцевий м'яз. Регулярне вживання цих ягід більш ніж на 30% знижує ризик розвитку серцевого нападу у жінок.

А ще в полуниці міститься пектин, що сприяє травленню і допомагає у боротьбі з поганим холестерином. Фолієва кислота і залізо, кальцій і фосфор, калій і марганець, якими також багата полуниця, не дадуть занепасти духом, додадуть бадьорості, зміцнять імунну систему. Конкретно калію, що міститься в цих ягодах, гіпертоніки зобов'язані зниженням тиску.

Полуниця не протипоказана навіть діабетикам, оскільки в ній дуже низький вміст цукру. Американські кінозірки, до речі, частенько практикують полуничну дієту. Завдяки вітамінам С, В і РР, містяться в полуниці, ця ягода зміцнює імунну, нервову і судинну системи. Володіючи сечогінним ефектом, вона знижує набряклість. Також полуниця корисна при очищенні кишечника.

Полуниця незамінна і для зору. Тільки одна порція ягід містить більше 50 мг вітаміну С, що відповідає половині щоденної норми для людини. Якщо з'їдати щодня навіть половину норми, це запобіжить помутнінню кришталика і згодом позбавить від сліпоти.